A BMW magasabb fokozatba kapcsolja a toborzást Debrecenben

A Debreceni Szakképzési Centrum (DSZC) és a BMW Group Gyár Debrecen ismét megrendezi a járműipari nyílt napot. 2022. november 16-án a Kölcsey Központban a DSZC két intézménye – a Brassai Sámuel Műszaki Technikum, valamint a Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum – és a BMW mutatja be közös képzési programját, továbbá az együttműködés nyújtotta karrierlehetőségeket.
A nyílt nap célja, hogy a járműipar iránt érdeklődő általános iskolás diákok megismerjék az intézmények képzési kínálatát, a vállalat 2023-ban induló duális képzési programját és a jelentkezés menetét.
Barcsa Lajos alpolgármester felidézte, hogy a DSZC és a BMW már öt éve működik együtt, és a kormánynak köszönhetően a szakképzési rendszer az utóbbi években egy nagyon komoly átalakuláson ment keresztül – emelte ki az alpolgármester. Egy rendkívül flexibilis rendszer jött létre, így tud megfelelni az olyan nagy cégek igényeinek, mint amilyen a BMW - tette hozzá Barcsa Lajos, aki szerint nagyon sok fiatal vár arra a lehetőségre, hogy a bajor gyártó debreceni gyárában vállaljanak munkát, miután duális képzésben vettek részt a DSZC valamelyik intézményében és a BMW-nél.
A BMW képviseletében Jenei Réka kommunikációs vezető elmondta, a járműipari nyílt napnak az a célja, hogy a leendő diákok és a szüleik teljes képet kapjanak arról, mi vár rájuk, ha a továbbtanulást ezen a pályán képzelik el.
A BMW karriert kínál a DSZC fiataljainak
– fogalmazott Jenei Réka, kiemelve azt, hogy az ötéves szakképzési tanulmány utolsó három esztendejében a leendő BMW-gyárban tanulnak a diákok. Az első évfolyam diákjai már jövő szeptemberben birtokba vehetik a Nagymacsnál épülő létesítményt – tette hozzá a kommunikációs vezető.
A DSZC és a BMW duális képzésében elektronikai-, mechatronikai- és gépjárműmechatronikai technikus, valamint informatikai rendszer- és alkalmazástechnikus szakokra lehet jelentkezni, a programot teljesítőknek pedig teljes munkaidős állást kínál a BMW, amely most magasabb fokozatba kapcsolt a toborzás terén, hiszen több száz mérnök és technikus szükséges a termeléshez – mondta Jenei Réka.
Tirpák Zsolt, a DSZC kancellárja szerint a szakképzésnek értelmet a vállalati kapcsolatok adnak, vagyis egy képzőhely akkor kínálhat jövőképet a diákjainak, ha színes vállalati kapcsolatokkal rendelkezik. A DSZC-nek kivételes lehetősége van Debrecen pezsgő gazdasági környezetében, hiszen itt az ipari szereplők a legmagasabb technológiákat alkalmaznak. Tirpák Zsolt úgy fogalmazott, a BMW-vel kötött együttműködésnek a legfontosabb pillére az, hogy együtt szólítják meg a pályaválasztás előtt álló nyolcadikos tanulókat, együtt kínálnak nekik karrierutat.





