A debreceni Solymosi János tanult a hibájából, s immár verhetetlen

| 2022. 08. 29. | 15:27:00
​Négy alkalommal síkfutásban, egyszer a mezeifutó-bajnokságon diadalmaskodott.

Solymosi János, a debreceni BAB SE versenyzője a 65-69 évesek korosztályában állt rajthoz augusztus 28-án, Budapesten a szenior atlétikai bajnokságon, és 1500 méteres síkfutásban nem talált legyőzőre, így országos bajnoki címet szerzett.

„Az augusztus hónap végén szokásoshoz képest tikkasztó hőség volt, akár 40-45 fok is lehetett a futópályán. A múlt évben a szabadtéri országos bajnokságon az 1500 méteres síkfutáson - ami egyébként a fő versenyszámom – taktikai hibát követtem el, mert korán, már az utolsó 400 métertől nagy tempóra váltottam, a cél előtt 150 méterrel „besavasodtam”, a hajrám nem sikerült, néhány másodperccel lemaradtam a bajnoki címről. Most korrigáltam a hibámat, az utolsó 400-300-200 méteren fokozatosan növeltem a tempót, 150 méternél „belehúztam”, és még a cél előtti 100 méteres hajrára is maradt energiám,  így 10 másodperces előnnyel elsőként értem célba

- mondta a Cvishírnek az immár ötszörös országos bajnok atléta, aki szabdtéren korábban 2001-ben (800 m), fedett pályán 2022-ben (800 m és 1500 m) szerzett bajnoki címeket, továbbá idén a mezeifutó OB-n 4500 méteren is aranyérmes lett.

[Beillesztett cikk: A magyar csillag, Valter Attila a világ legjobb csapatába szerződött]