Bolyai-verseny: csapatban harcolták ki a sikert magyarból
A Magyar Tudományos Akadémia alelnöke fővédnöksége mellett a Baár-Madas Református Gimnázium és Általános Iskola és a BOLYAI CSAPAT Kft. idén is megrendezte a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti fordulóját 3-8. osztályosoknak magyar nyelv és irodalomból. A verseny célja segíteni a diákokat azon képességek kifejlesztésében, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg problémákat. Lehetőséget teremteni arra, hogy átéljék az együttgondolkodás örömét, és a logikus gondolkodás mellett készségeiket közvetlenül is bemutathassák diáktársaik előtt, eközben pedig összemérhessék tudásukat.
A hajdú-bihari megyei forduló díjait Derecskén adták át november 22-én. Minden évfolyamról az első helyezett csapat jutott tovább az országos döntőbe, amit Budapesten rendeznek december 8-án.
3. évfolyam
1. hely
Ügyeskedők
Tasnádi Általános Iskola, Tasnád
Szabó Nikolett Virág
Szász Dorottya
Szász Iringó
Negrean Roland
182 pont
2. hely
Laser Force Mesterek
Debreceni Gönczy Pál Általános Iskola, Debrecen-Józsa
Dobi Máté
Gonda Zente
Kulcsár Áron
Szathmári Tamás156 pont
3. hely
Tudorkák
Debreceni Gönczy Pál Általános Iskola, Debrecen-Józsa
Laczkó Linda
Kerekes Gábor
Csizmaz Dávid
Szabó Nóra
146 pont
4. évfolyam
1. hely
Domik
Szoboszlói Úti Általános Iskola, Debrecen
Cseh Milán
Pozsonyi Milán
Elek Dorottya
Bereczki Dóra
167 pont
2. hely
Nyelvelők
Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola, Debrecen
Fekete Fruzsina Flóra
Mosolygó Ábel
Szőke Hanna
Zudor Sarolta
157 pont
3. hely
Aranyos négyes
DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája, Debrecen
Bartalis Eszter
Beke Máté
Magyar Gergő
Némethy Dániel
156 pont
5. évfolyam
1. hely
Helyesírók
Debreceni Gönczy Pál Általános Iskola, Debrecen
Dobi Ábel
Homonnai Léna
Gudász Roland
Halasi-Kovács Anna
161 pont
2. hely
Hejesírók
Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium, Hajdúböszörmény
Kardos Hanna
Szabó Dóra
Szabó Flóra Dóra
Szabó Janka
160 pont
3. hely
A nyelv őrzői
Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium, Hajdúböszörmény
Hegedűs Inez
Nagy Lilien
Szabó András
Drén Rozi
151 pont
6. évfolyam
1. hely
Timvörk level 1000
DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája, Debrecen
Géczi Gergő
Guthy Gábor
Kovács Zalán
Kozma Benedek
182 pont
2. hely
Alvin és a mókusok
Debreceni Árpád Vezér Általános Iskola, Debrecen
Borbás Georgina
Dövényi-Nagy Luca
Petruska Donát
Siteri Nándor
181 pont
3. hely
Kemény "Dijók"
Svetits Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Debrecen
Füzesi Júlia
Kuhn Veronika
Striffel Dominik Fabríció
Sztancs Anna
169 pont
7. évfolyam (általános iskola)
1. hely
Nyelvészbontók
DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája, Debrecen
Antal-Szalmás Eszter
Erdős Viktória
Juhász Éva Vivien
Parti Renáta
177 pont
2. hely
Nyelvészek
Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola, Debrecen
Kolozsvári Vanda
Csukás Anna
Papp Csenge
Némethy Anna Sára
164 pont
3. hely
Pengék
Debreceni Árpád Vezér Általános Iskola, Debrecen
Kovács Luca
Csukás Anna
Szabó Zalán
Bencze Álmos
159 pont
7. évfolyam (gimnázium)
1. hely
Epresjoghurtok
DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája, Debrecen
Borbély Hanga
Géresi Kincső Hanna
Bessenyei Hanga Réka
Tibay Anna
168 pont
2. hely
Az irodalom visszavág
Fazekas Mihály Gimnázium, Debrecen
Beregszászi Milán
Bányai Benedek
Bisztrán Bence
Fazokán Marcell
167 pont
3. hely
Nyelvújító tündérek
DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája, Debrecen
Gyöngy Lilla
Kondorosi Dorka
Molnár Fruzsina
Szabó Luca
164 pont
8. évfolyam (általános iskola)
1. hely
TengerÉSZ
Nagyrábéi Móricz Zsigmond Általános Iskola, Nagyrábé
Balku Boglárka
Barta József
Papp Attila
Takács Vivien
166 pont
2. hely
Az Elitek
Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola, Debrecen
Menyhárt Ágnes
Gyarmathy Petra Panna
Nagy Benjamin
Huri Andrea
162 pont
2. hely
Katicabogarak
Kölcsey Ferenc Református Gyakorló Általános Iskola, Debrecen
Timár Lilianna
Kapusi Lilla
Varga Zsófia
Balogh Árven
162 pont
8. évfolyam (gimnázium)
1. hely
Gyuri és a többiek
Hőgyes Endre Gimnázium és Szakközépiskola, Hajdúszoboszló
Mészáros Zsófia
Nagy Orsolya
Szabó Luca Kamilla
Szoboszlai György
161 pont
2. hely
Nektarinok
Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium, Hajdúböszörmény
Csorba István
Molnár Balázs László
Pálfi Simon
Tóth Tamás Bence
159 pont
3. hely
Csillámpónik és a Halálangyal
DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája, Debrecen
Boda Bianka Viktória
Kótai Kitti
Pető Boróka
Varga Lídia
151 pont