A debreceni sportoló újabb aranyat zsebelt be

| 2018. 07. 19. | 14:27:00
Remekül teljesítenek a magyarok a világbajnokságon.

Senánszky Petra megszerezte a második aranyérmét Belgrádban, az uszonyosúszó-világbajnokságon – közölte az MTI.

A Nemzeti Versenysport Szövetség július 19-i tájékoztatása szerint a viadal harmadik napján a debreceni versenyző az 50 méteres uszonyos gyorsúszás döntőjét nyerte meg.

A kétszeres Világjátékok-győztes Senánszkynak (aki hétfőn a 100 méteres uszonyos gyorsúszásban bizonyult a leggyorsabbnak) ez volt a 11. felnőtt világbajnoki címe.

Varga Krisztina is dobogóra állhatott szerdán, miután – a korábbi világcsúcson belül úszva – ezüstérmet szerzett a 400 méteres uszonyos gyors kategóriában.

A 4x200 méteres felszíni váltóban a férficsapat bronzérmes lett: a döntőben Kanyó Dénes, Mozsár Alex, Gruber Kornél és Bukor Ádám úszott, az előfutamban még Hamlin Matthew és Dimák Dávid szerepelt.

Röplabda bronzcsata: idegenben egyenlített a Debrecen
Az Extraligában szereplő DEAC három szettben győzött.