Ha vállalkozásában szeretne gépjárművet üzemeltetni, biztosan találkozott már a hitel, illetve az operatív lízing kínálta lehetőségekkel. Mai cikkünkben arra a kérdésre próbálunk választ adni, hogy mi különbözteti meg a két konstrukciót egymástól. Ha érdekli, tartson velünk!
Első és talán legfontosabb kérdés az, hogy melyik konstrukció keretein belül kinek a tulajdonában lesz a gépjármű. A válasz meglehetősen egyszerű. Hogyha hitelt veszünk fel az adott autóra, akkor a futamidő lejártával az a vállalkozásunk birtokába kerül.
Ha viszont a tartósbérlet-konstrukciót választjuk, akkor a járművet egy szolgáltatás keretében béreljük a flottakezelő vállalattól. Így a szerződésben megkötött időtartam után az autó visszakerül a szolgáltatást kínáló céghez. Kíváncsi rá, hogy milyen járműveket igényelhet ilyen konstrukcióban?
Nézzen szét a Cartis Flottakezelő céges autó kínálatában! Na de miért is éri meg Önnek ez a második opció? Az operatív lízing rengeteg számviteli, illetve kényelmi előnnyel is rendelkezik, melynek köszönhetően számos terhet levesznek a válláról.
Így Ön ebben az időintervallumban is a cége vezetésével fog tudni foglalkozni. Ilyenek például az értékesítéssel, szervizeléssel, gumicserével kapcsolatos teendők. De a gépjárművekhez kapcsolódó adókat sem kell észben tartania, hiszen ezek is a csomag részét képezik.
További előnye a tartós bérletnek a hitellel szemben, hogy már alacsony kezdőtőkével is beleülthetünk a vágyott autóba. Sőt, bizonyos feltételek mellett akár 0% önerővel is megigényelhetjük a járművet a flottakezelő vállalkozástól.
Ezzel szemben a hitelre sokkal szigorúbb előírások vonatkoznak. Így ebben az esetben egy nagyobb mennyiségű likvid pénzösszeget kell majd beáldoznia a céges kasszából annak érdekében, hogy elkezdhesse az autó finanszírozását.
Továbbhaladva ezen a vonalon, számos számviteli pozitívum is övezi az operatív lízinget. Egyik ilyen például az, hogy a teljes lízingdíj elszámolható. Ennek köszönhetően a szolgáltatás összegéből le tudjuk vonni az áfát, mely értelmében nettó értéken történhet a finanszírozás.
Ezzel pedig éves szinten több százezer forintot takaríthatunk meg, ami mindig előnyös egy vállalkozás életében. Így Önnek is érdemes lesz elgondolkodni rajta, hogy alaposabban is szemügyre vegye ezt a konstrukciót.
Szintén nem elhanyagolható az a tényező, hogy a tartós bérlettel kapcsolatos ügyintézésnek sokkal gyorsabb az átfutási ideje a banki procedúrával szemben. Így ha készleten lévő autót választ, akkor már akár két héten belül el is kezdheti használni azt. Míg a banki hitel tekintetében az is elképzelhető, hogy hónapokat kell várnia a gépjárműre.
Reméljük, hogy sikeresen tudtuk szemléltetni Önnek az operatív lízing, illetve a hitel közti különbségeket. Ezek mentén át tudja majd gondolni, hogy melyik finanszírozási forma a szimpatikusabb. Egy biztos, a tartós bérlettel semmiképp nem fog rosszul járni!
Encsnél történt a tragikus baleset.
Előterjesztést nyújtanak be a Fővárosi Közgyűlésnek.
A debreceni egyesület szerint nem lenne logikus, ha Debrecen „zöld átállása” egy akkumulátorgyár építésével kezdődne.
Az egyik játékvezetőt név szerint is említette.
Hirtelen összeomlott a légzése.
Ezen az oldalon sütiket használunk. A böngészéssel ezt elfogadod.
További Információkcivishir.hu - Minden jog fenntartva! (2023.02.01)