Éremeső hullott a debreceniekre Miskolcon

| 2019. 07. 01. | 19:23:00
Parádés teljesítményt nyújtottak a fiataljaink.

A borsodi megyeszékhelyen rendezték meg hétvégén az Ifjúsági Atlétikai Országos Bajnokságot, amelyen kilenc érmet, közte öt aranyat nyertek a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétái.

K.Szabó Gabriella duplázott, hiszen 800 (2:14.10) és 1500 méteren is elsőként ért célba, utóbbi távon ráadásul új egyéni csúccsal (4:39.02). Szintén élete legjobbjával nyert 400 méteren (57.51) Dávid Anna és távolugrásban Rácz Vivien (5.76). 100 gáton Petrozsényi Júlia remekelt, 14.28-as ideje ezüstérmet ért.

A fiúknál magabiztosan nyert magasugrásban Hodossy-Takács Sámuel (2.03), míg Halász Kristóf 100 méteren harmadik (10.99), 200-on pedig másodikként zárt (22.35). 1500 méteren Sós Barnabásért szoríthattunk, aki végül ezüstéremmel térhetett haza (4:05.58).