Federer nem adott esélyt Fucsovicsnak, de így is büszkék lehetünk!

| 2018. 01. 22. | 08:31:00
A nyíregyházi legény csak megszorítani tudta a svájci fenomént.

Három játszmában szenvedett vereséget Fucsovics Márton a 19-szeres Grand Slam-győztes, ezzel a világ valaha volt legjobb teniszezőjének számító Roger Federertől az ausztrál nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében.

Az első játszmában a Melbourne-ben címvédő svájci 5-4-es vezetésnél vette el Fucsovics adogatójátékát, így nyerve meg az első szettet (6-4). A másodikban a magyar fiú már nem vesztett el adogatást, így rövidítés döntött. Ebben Federer hibázott kevesebbet, így a második szettet is elvitte (7-6).

A harmadik elején Fucsovics rögtön elvesztette a szervajátékát, így brékelőnybe került Federer, aki ezt nem sokkal később megduplázta, így a hitét vesztő magyar ellen már nem volt nehéz dolga (6-2).

A meccs eredményétől függetlenül Fucsovics várhatóan a 62-63. helyre jön fel a világranglistán,

és átszámítva 48,6 millió forintot keresett Melbourne-ben. Egyben beállította a 2016-ban, 72 évesen elhunyt Baranyi Szabolcs magyar rekordját, aki 1973-ban volt nyolcaddöntős az Australian Openen.