Micsoda hajrá! Szép volt, debreceni legény!

| 2016. 07. 05. | 18:26:00
Kovács Balázs remekelt az ifi EB-n.

Nyolcadik helyen végzett a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola triatlonistája, Kovács Balázs a tiszaújvárosi Ifjúsági Európa-bajnokságon.

A 16. születésnapját épp a döntő napján ünneplő debreceni tehetség a hétfő esti, harmincfős fináléban az 500 m úszás után a 16. helyen állt, majd a 12,5 km-es kerékpározást követően visszacsúszott a 20. pozícióba. A kiváló futásnak (3,6 km) köszönhetően viszont egészen a nyolcadik helyig lépett előre.

A lányoknál Putnóczki Dorka, míg a fiúknál Lehmann Csongor legjobb magyarként, egyaránt a negyedik helyen zárt.

A DSC-SI versenyzője elmondta:

,, Úgy álltam oda a rajthoz, hogy az első tízben szeretnék végezni. Az első számnál, az úszásnál nagy volt a ,,verekedés”, de szerencsére a kerékpározás alatt összeállt egy nagyobb csoport, ami kedvező volt számomra. A futásnál mindent kiadtam magamból, nagyon elégedett vagyok.”-fogalmazott Kovács Balázs.

Edzője, Pap Zsolt szerint:

,, Mivel Balázsnak ez volt az első nagy nemzetközi megmérettetése, ahol az egy évvel idősebbek között indult, ezért nagyon elégedettek vagyunk az elért eredménnyel. Szép születésnapi ajándék ez a nyolcadik helyezés, egyben pedig biztató is a jövőre nézve, hiszen ebben az évben még komoly feladatok várnak rá. Többek között hétvégén ismét Tiszaújvárosban versenyez a Junior Európa Kupán, majd az Európai Olimpiai Reménységek versenyén áll rajthoz.”- zárta gondolatait a DSC SI triatlon szakosztályvezetője.