Véget értek a debreceni álmok

| 2013. 04. 24. | 23:18:38
Itthon is kikaptak a pólósok.

A debreceni uszodában a bajnoki alapszakaszban ötödik helyezett hazaiak azzal a céllal szálltak vízbe szerda este, hogy visszavágjanak a negyedikként végzett Szolnoknak a negyeddöntős rájátszás idegenbeli első meccsén elszenvedett 12-6-os vereségért. A két győzelemig tartó párharc visszavágóján is a Tisza-partiak kezdtek jobban: a délszláv légiós Milan Aleksic akciógóljával megszerezték a vezetést, s ugyanő duplázta meg az előnyt (0-2). Csak 0-3 után, a második negyed közepén talált be először a hazai csapat (1-3), a nagyszünetre pedig maradt a kétgólos vendégvezetés (2-4).

A harmadik nyolc percben aztán gyakorlatilag eldőlt a meccs, mivel a Szolnok kétszer egymás után is eredményes volt (2-6), majd a játékrész lezárásaként Pásztor Mátyás zúdította a hálóba a labdát, 3-7-re alakítva az állást. A befejező negyedben még a vendéglátók világbajnoka, s olimpiai ezüstérmese, Alex Giorgetti közelebb zárkóztatta csapatát (4-7), a triplázó Aleksic góljával azonban megpecsételődött a hajdúsági alakulat sorsa. Nyert, ezzel a legjobb négy közé lépett a Szolnok, a Debrecen az 5-8. helyért folytatja.

A Szentest kétszer legyőző Szeged után másodikként a Szolnok jutott a legjobb négy közé a férfi vízilabda-bajnokság rájátszásában, miután másodszor is vereséget mért a Debrecen együttesére. Később az Eger és a Vasas is biztosította helyét a legjobb négy között.