Pólósuli az Újpest ellen

| 2011. 03. 13. | 00:09:48
Debrecen – Érvényesült a papírforma: 7 gólos különbséggel, magabiztosan verte meg a sereghajtó Újpestet a Debrecen a vízilabda OB I-ben, megszerezve így a második hazai győzelmét.

Döcögősen indult a mérkőzés, az első negyedben a lilák ötméterest hibáztak, mégis ők vezettek egy góllal. A második negyedtől azonban a Debrecen-Fujitsu átvette a vezetést és a meccs irányítását. Ezt követően szemernyi esélyt sem adtak a debreceniek az újpestieknek az egyenlítésre, a végig remekül védő Decker sorra hárította a lövéseket. Bugajcsuk újra magára talált, 5 gólt rámolt az ellenfél hálójába. A legörömtelibb találatot Varga Attila szerezte ötméteresből. A fiatal játékos az első OB I-es góljának örülhetett.

A gyöngyösi-gárda a második hazai győzelmét aratta, de összesen már öt sikert számlál, és 17 ponttal a 9. helyről várhatja a folytatást. Él tehát a remény, hogy az alapszakasz végeztével a rájátszást a legjobb nyolc között kezdheti meg a gárda.

Vodafone Férfi Vízilabda OB I
DEBRECEN FUJITSU – ÚJPESTI TE 12-5 (0-1, 5-1, 4-2, 3-1)
1000 néző, vezette: Marosvári, Marjay.
DEBRECEN: DECKER A. – Simon A., Kistamás, BUGAJCSUK 5 (2), DUNCA 2, Apanaszenko 1, ZOUFAL 1. Csere: Szabó Á (kapus), Halek, 1, Kárteszi, Szöllősi 1, Varga A. 1, Szabó B. Edző: Gyöngyösi András.
UTE: VERES – ROSTÁS 2 (1), Rékasi, Papp G., Vrezgó, Etédi, Balczer. Csere: Szenes (kapus), BLANK 3 (1), Bakó, Váradi, Osváth. Edző: Molnár Ákos.
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Simon A. (28.)

Mesterszemmel

Gyöngyösi András: – Nehezen indult a mérkőzés, igaz én mondtam a fiúknak, hogy nem az első negyedben kell megnyerni a meccset, de nem erre gondoltam. A folytatásban már jobban ment, előnyt szereztünk és biztosan nyertünk. Ez a játék mára elég volt, de a folytatásban többet kell nyújtanunk a sikerhez.
Molnár Ákos: – Nyolcpercnyi játék után vezettünk egy nullra, s egy ötmétereset is kihagytunk. Fejben kell még sokat fejlődnünk, hogy még szorosabbak legyenek az ilyen mérkőzések.

Oláh Andrea (dvse.hu)

Bezárt a Kerekerdő Élménypark
Sok debreceni gyerek kedvenc helye volt.
Letették a logisztikai csarnok alapkövét Ebesen
A cégcsoport érdekeltségein keresztül már Debrecenben is jelen van. Zöld és lakosságbarát.
Kiterjesztik a debreceni panelprogramot
Értékes városi ingatlanok eladásáról is döntöttek a képviselők.
Tíz újabb Mercedes váltja a korábbi Volvókat Debrecenben
A számok alapján sokkal több 6-14 éves készül használni a közösségi közlekedést, mint az ingyenesség előtt.
Ingyenes jogosítvány – egy debreceni autósiskola szemével
Az új intézkedés a közlekedési kultúrán javíthat, de nem jelent jelentős kiadáscsökkenést.
Keresztje lett Biharkeresztesnek a sok iparűzési adó
Kopogtatnak újabb beruházók a kisvárosban, az ipari területre alkalmas hely azonban elfogyott.
Szőnyeget vennének a Hotel Lyciumba
Az Aquaticum Debrecen Kft. pályázata.
Berettyóújfalu három iskolája is bemutatkozott a Kölcseyben
A főispán és a polgármester a szakképzés jelentőségét hangsúlyozta.
 Modern SPAR szupermarket nyílt Hajdúböszörményben
A több mint 100 millió forintos beruházással elkészült új SPAR szupermarket március 21-én nyitotta meg kapuit a vásárlók előtt Hajdúböszörményben. A Baltazár Dezső utca 8-16. szám alatti fejlesztés révén 20 fő foglalkoztatására teremtett lehetőséget a vállalat.