Debrecen elbukta a kupadöntőt

| 2012. 11. 10. | 19:34:21
Egy álommal szegényebbek lettünk, a Szolnok megfricskázta a Gyöngyösi-gárdát.

A Szolnoknak a Debrecen felett aratott győzelmét hozta a kevés gólt hozó első elődöntő a férfi vízilabda Theodora Magyar Kupában, melynek négyes fináléját a Komjádi uszodában rendezik.

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - Debreceni VSE  5-3 (2-3, 0-0, 3-0, 0-0)
góldobók: Pásztor 3, Georgescu, Gocic 1-1, illetve M. Korolja, Letica, Giorgetti 1-1

Csupa légiós góllal indult a találkozó, amelynek első negyedét 3-2-re a hajdúsági alakulat nyerte. A folytatásban azonban leálltak a csapatok a góltermeléssel, olyannyira, hogy legközelebb csupán a harmadik negyed közepén rezdült meg ismét a háló, amikor egyenlített a Szolnok. Méghozzá Pásztor Mátyás révén, aki előbb megúszásból, majd emberelőnyből és akcióból is eredményes volt, s mesterhármasával 5-3-ra a Tisza-partiakhoz került át a vezetés. A Debrecen ezt követően hiába igyekezett, a befejező nyolc percben még szépítenie sem sikerült, így ebből a párból a Szolnok jutott a vasárnap déli döntőbe, ahol ellenfele a Vasas-Szeged párharc továbbjutója lesz.