Csúnyán megbüntette a Debrecent a Szolnok

| 2011. 05. 01. | 20:34:19
Debrecen – Visszaadta a pofont a Szolnok a debreceni együttesnek, mely megtréfálta őt a saját közönsége előtt. Ezúttal a gyöngyösi-legénységnek nem osztottak lapot.

A vízilabda OB/I rájátszásának 4. fordulójában a Debrecen a Szolnok együttesét fogatta. A debreceni csapat szerdán kíváló védekezést bemutatva 4-4-es döntetlent ért el Szolnokon, ezek után még győzelemben is reménykedtünk hazai pályán. Sajnos ezúttal a két csapat nem volt egy súlycsoportban.

Már a mérkőzés elején a vendégek vették kezükbe a kezdeményezést, dee ekkor még, tartotta magát a Debrecen. Az első negyed után 3-1-re vezettek a szolnokiak a hazai gólt Bugajcsuk jegyezte. A második negyedben nem tudtunk válaszolni egyetlen vendég gólra se a háromból. Így félidőben már tetemes, 5 gólos volt a debreceni hátrány.

A igazi sokk azonban, csak a második félidőben érte a csapatot és a szurkolókat. Percenként potyogtak a gólok, de sajnos csak a Tisza-partiak találatainak száma nőtt. A vége debreceni szempontból nagyon csúnya lett. Bugajcsuk mellett csak Simon Adrián és Apanaszenko tudott feliratkozni a gólszerzők közé.

A csalódottság jogos, de nem szabad elfeledni, hogy mintegy 120 millió forint a két klub költségvetése közötti különbség. A debreceniek egy hét múlva a Ferencváros ellen folytatják a Népligetben.

Bóz Norbert

DEBRECEN-FUJITSU-SZOLNOKI FŐISKOLA-KÖZGÉP 3-17 (1-3, 0-3, 1-6, 1-5)
Debrecen, 800 néző. V: Fekete B. Füzesi Zs.
DEBRECEN: Decker A. – Simon A. 1, Apanaszenko, 1, Bugaychuk 1, Dunca, Kistamás, Zoufal. Csere: Halek, Kárteszi, Kőrösi, Szöllősi, Varga A., Szabó Á. (kapus). Edző: Gyöngyösi András.
SZOLNOK: Gárdonyi – Marnitz 3, Pásztor 2 (1), Gerritse 1, Regős 2 (2), Georgescu 1, Császár 1 (1). Csere: Hangay 2, Bálint G. 2, Kovács O. 1 (1), Mezei 1, Szőke 1, Bálint Á. (kapus). Edző: Cseh Sándor.
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 7/5.
Gól - ötméteresből: 0/0 ill. 1/1.
Kiállítás - végleg cserével: Bugayhuk (13.).
Kipontozódott: Simon A. (27.).

Gyöngyösi András: - Jókor jött ez a pofon, csak azt sajnálom, hogy hazai pályán kaptuk. Tanulságos héten vagyunk túl, a játékosok saját bőrükön érzeték, hogy ha nem úgy állunk hozzá a mérkőzéshez, ahogy kell, akkor ez lehet a vége. Az utolsó két meccsen szeretnénk bizonyítani, hogy nem ez valódi Debrecen!
Cseh Sándor: - Bíztam a fiúkban, bíztam a sima győzelemben, és örülök, hogy sikerült.