Az egriek nyerték a csatát, de a debreceniek is hősök voltak

| 2011. 02. 19. | 09:18:56
Debrecen – Magyarország egyik legerősebb csapatát, a Gerendás-féle Egert fogadta bajnokin a Debrecen Fujitsu vízilabdagárdája. A vereség garantálható volt, viszont a játék biztató lett.

Az élvonalbeli bajnokin a jó formában lévő Eger ellen élvezetes meccset vívott csapatunk. A közönséget is lázba hozó derbi során az elején háromgólos előnyt szerző vendégek ellen felállt a debreceni együttes, és a harmadik játékrészt megnyerve, egy darabig egészen közel került remek ellenfeléhez (3-5). A lábműtétje után a második félidőre beálló Szécsi Zoltán, háromszoros olimpiai bajnok kapussal tovább erősödő Eger a záró negyedben újra jobban bírta a strapát, ám egy jó kis meccset sikerült hozni így is ellene, amelyen Decker Attila elképesztően védett (a szövetségi statisztikában valamit nagyon elírtak, az nem helytálló ezt illetően...). Volt olyan, hogy egy ziccer után még kétszer egymás után a kipattanót is megfogta, és hasonlók. Mellette Dunca Gyuri is remekelt centerben. A lényeg: a kiváló Eger és az élvonalba egyre jobban beleszokó Debrecen alakulata újabb látványos, élvezetes estét szerzett a helyi publikumnak!

Gyöngyösi András: - Jelen pillanatban, amit lehet egy ilyen szintű csapat ellen, mint az Eger, kihoztunk a meccsből. Akkor lehetne még jobb eredményre esélyünk egy Eger ellen, ha még több játékost tudnánk beépíteni a csapatba.

Gerendás György: - Úgy látszik, a Debrecen ellen mi megszenvedünk. Otthon is így volt, és itt is. Annak mindenképpen örülök, hogy Eger után ismét közel telt házas uszodában játszhattunk, mert erre bizony ritkán van lehetőség a bajnokságban. Remélem, hogy Debrecen is a vidéki póló fellegvára lesz idővel.

Vodafone Férfi Vízilabda OB I.
Debreceni Sportuszoda, 1000 néző. Vezette: Szilágyi B., dr. Fekete B.
Debrecen Fujitsu –ZF-Eger 4–10 (0–3, 1–2, 3–2, 0–3).
Debrecen:
Decker A. – Halek 1 (1), Simon A. Bugajcsuk, Dunca 2, Apanaszenko, Zoufal. Csere: Kőrösi D. 1 (1), Szöllősi, Kárteszi, Varga P. Edző: Gyöngyösi András.
Eger: Nébald - Graham 2 (1), Hosnyánszky 3 (1), Kis G. 2, Bundschuh, Varga II. Zs., Hegedűs 1. Csere: Binder 1, Kovács G., Sántavy, Kotszidisz, Petrovai 1 (1), Szécsi (kapus). Edző: Gerendás György.
Gól emberelőnyből: 2/5, ill. 3/9.
Gól ötméteresből: -, ill. -.
Kiállítva végleg cserével: Dunca (26.)