Dombi Tibi kiszurkolta! Döntőben a Hazafiak és az Óriások

| 2012. 01. 23. | 14:37:58
A New England Patriots a Baltimore Revans, míg a New York Giants a San Fransisco 49ers ellen jutott be a Superbowlba. 2007-ben is együtt döntőztek.

Dombi Tibor kedvenc csapata, a New England Patriots a Baltimore Revans csapatát fogadta az NFL AFC csoportjának döntőjében. Az egyik oldalon a Tom Brady vezette szuper támadósor, míg a másikon a liga egyik legjobb védelme vonult fel. Végig szoros, kiegyenlített küzdelmet láthatott a foxborough-i aréna közönsége. A félidőben 13-10-re vezett a New England, tehát teljesen nyílt volt a meccs, olyannyira, hogy Torry Smith touchdownjával átvette a vezetést a Ravenst (16-20). Válaszul a Patriots Tom Brady, az irányító futott (!) touchdownjával fordított. A végén hosszabbításra menthette volna a meccset a Revans, de Cundiff 32 yardról kihagyta 8 másodperccel a vége a mezőnygólt, így a New England jutott a Superbowlba!

A másik ágon a San Fransisco 49ers fogadta a New York Giants együttesét. A találkozón első felében egy-egy TD-t láthattunk, így döntetlennel mentek nagyszünetre a csapatok (7-7). Következett a nem akármyilen izgalmakat hozó folytatás. Hol a kaliforniaiaknál, hogy a New York-iaknál volt ez előny. A 49ers volt bajban a végén, de mezőnygóllal egyenlített, így jöhetett a hosszabbítás, amelyben egy újabb mezőnygól esett, de az a New York szerezte Tynes révén, így a Superbowlba lőtte a csapatát, azaz ismétlődik a 2007-es döntő, a Giants és a Pats összecsapása. Akkor az Óriások győztek.

NFC-döntő
New England Patriots–Baltimore Ravens 23–20 (3–0, 10–10, 3–10, 7–0)
NFL, AFC-döntő
San Francisco 49ers–New York Giants 17–20 (7–0, 0–10, 7–0, 3–7, 0–3) – hosszabbítás után

A Superbowlr február 5-én rendezik Indianapolisban.

Választás: Hajdú-Biharban a Fidesz már összegyűjtötte az aláírásokat
A listaállításhoz 2669 ajánlást kellett gyűjteni.