Vereség a nyitányon

| 2009. 08. 29. | 11:52:24
Debrecen – Vereséggel kezdte a bajnokságot a DKSE. A PLER ellen nem megy, azt már megszokhattuk az utóbbi években.

Egy félidőn át jól tartotta magát a DKSE-Hotel Lycium a Budapest Bank-liga első fordulójában. A házigazda PLER ellen az villámrajtot vettek a debreceniek, ám a fővárosiak ledolgozták a hátrányukat, és a szünetben már három góllal vezettek. A végén sajnos – akárcsak az elmúlt években mindig – nagy verést kapott a DKSE, bár a teljes képhez az is hozzátartozik, hogy többen sérülés miatt nem álltak Bíró Imre vezetőedző rendelkezésére. Kenyeres, Nahaj, Vadkerti és Isailovics nélkül léptek pályára Gúnyáék.

PLER KC-DKSE-Hotel Lycium 35–25 (14–11)
Elektromos sportcsarnok, 800 néző, vezette: Hargitai, Markó.
PLER: Paul – Rév 3, PORDÁN 4, Kocsi 2, BAKOS 7, Lendvay, LÉKAI 5. Csere: Novák (kapus), Korsós 1, BALOGH ZS. 6, Gazdag 4/3, Kupi, Pál G. 3. Edző: Nagy Károly.
DKSE: DJORDJEVICS – GÚNYA 6, Vasile 2/1, Kravcsenko 2, Hímer 1/1, Kelecsevics 4, PÁLOS 5/1. Csere: Vlcsko (kapus), Hornyák, Pető 2, Lókodi 3, Bíró, Darvay. Edző: Bíró Imre
Az eredmény alakulása: 8. p.: 0–4. 17. p.. 4–6. 21. p.: 7–7. 26. p.: 11–10. 38. p.: 20–15. 42. p.: 23–16. 48. p.: 29–20. 58. p.: 34–24.
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 5/3

Mesterszemmel

Nagy Károly: – A nagy meleg rányomta bélyegét a mérkőzés elejére, de folyamatosan felőröltük a Debrecen ellenállását.
Bíró Imre: – Biztató kezdés után elfogyott a csapat.