Utoljára láthatjuk itthon a Lokit!

Két UEFA-ellenőr jár-kel szúrós szemmel ezekben a percekben is az Oláh Gábor utcai stadionnál, de nem azt vizsgálják a svájci potentátok, hogy esetleg játszhatna-e itthon a Loki a Basel ellen, amennyiben kiejti az észt bajnokot, hanem azt, hogy ha jövőre is európai kupaindulást érő helyen végez a bajnokságban, akkor pályára léphet-e még a nagyerdei tákolmányban. Az esélyeink minimálisak – mondta el a Cívishírnek Képíró János, a DVSC biztonsági igazgatója.
Bármennyire is meglepő, a stadionnal nem biztonsági szempontból van kivetnivalója az UEFA-nak. A létesítmény kamerarendszere például megfelel az európai szövetség követelményeinek. Apropó! Mindenki viselkedjen a lelátón, mert a „Nagy Testvér” mindent lát!
A legfőbb gond továbbra is a kiszolgálóhelyiségek hiánya, illetve alkalmatlansága. A mobilbüfé nekünk megteszi, de szurkolók kényelmére igen kényes UEFA-nak már kevésbé, tekintve, hogy Nyugat-Európában már leesett a tantusz: a foci legfőbb bevételi forrása a közönség. A VIP-helyiségek (sajtószoba, sajtópáholyt) hiánya is egy nagy „karót” jelent a Loki-stadionról kiállított bizonyítványban, mely két nap múlva hivatalosan is megérkezik Nyonba.
A DVSC a nemzetközi porondot tekintve ma játssza a 2010/2011-es idény búcsúmeccsét, a svájci bajnokot Újpesten fogadja Herczeg-gárda. Kedd estig mintegy 6 ezer jegy talált gazdára, de szerdán nyitva tartanak a stadion pénztárai, és vélhetően még a meccs előtt is lesz belépő. A három ajándékboltban 15 óráig árulnak jegyet. Legyen telt ház, Debrecen!
Hajrá, Loki! Hol a stadion?
BeA
BL-selejtező, 2. kör, visszavágó:
DVSC-Levadia (észt)
Debrecen. Vezeti: Tom Harald Hagen (norvég)
Várható kezdőcsapatok
Debrecen: Malinauskas - Fodor, Komlósi, Mijadinoski, Nagy Z. - Yannick, Czvitkovics, Kiss Z., Szakály P. - Coulibaly, Kabát
Levadia: Kaalma - Kalimullin, Morozov, Podholjuzin, Teniste - Nunes, Leitan, Malov, Nahk - Ivanov, Neemelo















































