Történelmi győzelem

| 2009. 10. 03. | 11:04:38
Megszerezte első győzelmét a nemzetközi porondon a Berettyóújfalui MVFC, miután legyőzte a moldáv bajnokot a Debrecenben zajló Futsal Cup-on.

A hazaiak kezdték sokkal aktívabban a találkozót, sok távoli lövéssel próbálkoztunk, s Angyalos András egy szöglet után megszerezte az első gólt. Magabiztosabban játszott a Mezei-Vill FC, bár egy-két ellentámadás és két vendég kapufa is jelezte, hogy az egy gólos előnyt még növelni kell.

Sikerült is újabb gólokat szerezni, ám már csak a második félidőben. Igen korán jöttek a gólok, Angyalos a második, Fekete Viktor a harmadik percben talált be, majd Michelzinho vette be a moldávok kapuját. Próbálkoztak a vendégek is, és szerettek volna legalább szépíteni, de ez sokáig nem sikerült. Iacovenco emelése és Japalau vészkapus játékból szerzett találata ugyan közelebb hozta őket, ám győzelmünket ez nem veszélyeztette.

A publikum joggal tapsolhatott a végén, hiszen a Mezei-Vill története során először aratott győzelmet az UEFA Futsal Cup-ban. Szombaton szünnap lesz a tornán, vasárnap este nyolc órakor az olasz Luparense lesz a magyar bajnok ellenfele a Főnixben.

MVFC Berettyóújfalu–SC Tornado Chisinau 4–2 (1–0)
Debecen, Főnix-csarnok, 1500 néző
vezette: Danijel Janosevic (horvát), Toni Lehtinen (finn), Audrius Kancleris (liván), Farkas Balázs
MVFC: Pallai - Angyalos, Victor, Lovas, Safar - Nagy T., Fekete, Nagy I., Michelzinho, Leo Mendes, Tamás, Moga edző: Szitkó Róbert
Tornado: Capsamun - Andronic, Coceban, Iacovenco, Baesu - Istrati, Arlet, Rotaru, Coicev, Caraman, Japalau edző: Serghei Turcan
gólszerzők: Angyalos 7. perc 1-0, Angyalos 22. perc 2-0, Fekete V. 23. perc 3-0, Michelzinho 26. perc 4-0, Iacovenco 37. perc 4-1, Japalau 39. perc 4-2

A csoport másik pénteki mérkőzésén: Time Lviv (ukrán)–Luparense (olasz) 3–3.