Távol a dobogó: egy sovány ikszre volt képes a Loki

| 2011. 05. 07. | 21:16:42
Debrecen - Több helyzete volt a DVSC-nek, de annyival nem volt jobb, hogy kiérdemelje a három pontot Kaposváron.

Tízpernyi „ismerkedés” után a DVSC került először helyzetbe, Yannick révén, akinek a lövését üggyel-bajjal védte a kaposvári portás. Hajtósan kezdtek a fiúk, és többnyire egymás eladott labdáiból éltek. Hét perc „semmittevés” után Kulcsár kínálta a Rákóczi portását, a helyén volt. Kisvártatva Coulibaly is helyzetbe került, ezek után már túlzás nélkül Loki-fölényről beszélhettünk. A Kaposvár először fél óra után veszélyeztetett, de a helyzetét is a debreceni védelem hozta össze, Novakovics szerencsére a helyén volt. A félidő végére alábbhagyott a debreceni lendület, kemény, de nem túl látványos mezőnyharc alakult ki. A legvégén Coulibaly „borotválta le” a jobb kapufa külső szélét, így maradt a 0-0.

A szünetben az edzői szónoklatok fölöslegesnek bizonyultak, mert az égvilágon semmi sem változott. Vehemenciában egyik csapat sem körözte le a másikat a napsütötte Rákóczi-pályán. A 60. percben Kulcsár hagyta ki a meccs addigi legnagyobb helyzetét, mintegy tizenkét méterről jobbról tüzelt, a hazai kapus lábbal gond nélkül hárított. A meccs első említésre érdemes kaposvári helyzetére a 65. percig kellett várni: az exlokista Oláh 16-ról nem sokkal lőtt fölé. A DVSC masszívan mezőnyfölényben játszott, de helyzetet kidolgozni képtelen volt, mert a támadójátéka - enyhén szólva – vérszegénynek bizonyult. A 83. percben Coulibaly az alapvonalról akart gólt lőni, ahelyett, hogy beadta volna a középen érkező Dombinak. Ez volt az utolsó gólszerzési lehetőség, így a debreceni gárda a csalódást jelentő 0-0-lal hozta a kaposvári kirándulását. A bajnoki dobogó még nem elérhetetlen, de távolabbra került, mert még két idegenbeli meccs következik, előbb - kedden - Szolnokon, majd Zalaegerszegen.