Sima volt, mint az országút

| 2009. 09. 11. | 23:34:39
Debrecen – BL-csapathoz méltón, magabiztosan győzött a Loki labdarúgócsapata Pakson: az 1-0 nem fejezi ki a különbséget. + Videó

Sok Loki-drukker aggódott, hogy a péntek esti, paksi bajnoki a szerdai, liverpooli fellépés rovására fog menni: nos, nem így történt. A DVSC magabiztos játékkal, ugyan sok helyzetet kihagyva, de simán nyert 1-0-ra a Paks ellen, tehát az ötödik meccsen a negyedik győzelmét aratta a bajnokságban,

Az első félidő nem volt a foci történetének legjobb 45 perce, de már akkor érezni lehetett: hiába sérült meg Djordje Pantic kapus (agyrázkódás, jobbulást), a Loki jobb csapat. Ennek megfelelően alakult az első játékrész, Oláh és Coulibaly is gólt lőhetett volna, végül Szakály talált be, fejesből, egy beadás után. A szünetben tehát vezetett a DVSC, de az igazi különbség a második játékrészben jött ki.

A második 45 perc arról szólt, hogy a Loki támadott, szórakozott, kihagyta a helyzeteit, de uralta a meccset. A Paks olyan volt, mint a magyar válogatott a portugálok ellen: küzdött becsülettel, de ennek sok értelme nem volt. Összességében a DVSC teljesen megérdemelt győzött, és készen áll arra, hogy szerdán fellépjen a Liverpool otthonában.

Nem a megszokott névvel kezdődött a DVSC-TEVA Paks elleni összeállítása, hiszen a montenegrói válogatottól tegnap visszatérő Vukasin Polekszics helyett Djordje Pantics állt a kapuba, a szerb hálóőr azonban csak öt percet tölthetett a pályán, mert véletlenül ütközött Bernáth Csabával, és elvesztette az eszméletét. Hordágyon kellett levinni, majd a szekszárdi kórházba szállították kivizsgálásra, mivel agyrázkódást szenvedett. Pedig így is volt gondja Herczeg András klubmenedzsernek, hiszen nélkülöznie kellett a sérült, Rudolf Gergelyt, Szélesi Zoltánt, Máté Pétert, Dudu Omagbemit, Bíró Pétert és Mohl Dávidot, illetve Bodnár Lászlót, aki két nappal ezelőtt végigjátszotta a portugálok elleni meccset, így kihagyta a mai bajnokit.

A hazaiak hangoztatták a meccs előtt: őket nagyon motiválja, hogy a BL-csoportkörbe jutott Lokit fogadhatják. Nagy elánnal is kezdtek, ám veszély nélkül játszottak. Az első igazán nagy helyzet Oláh Lóránt előtt adódott a 25. percben, és ugyan kimaradt, de arra jó volt, hogy megtörje a Paks lendületét, és a mieink átvegyék az irányítást. A 33. percig kellett várni a debreceni találatra, Leandro szabadrúgása után Szakály fejelt a hálóba. Együttesünk a mérkőzés végéig fölényben játszott, Égerék nem tudták megakadályozni a hajdúságiak támadásait, újabb gól csak azért nem született, mert a végjátékban kicsit pontatlanok voltunk. Coulibaly és Czvitkovics kihagyta a kihagyhatatlant is, Laczkó a kapufát találta el, tehát volt lehetőség bőven. A három pont azonban megvan, és most ez a legfontosabb.