Nem bírtak az oroszokkal

| 2010. 02. 04. | 19:13:34
Belek – Az orosz élvonalban szereplő FK Szibir Novoszivirszk csapatával 1–1-es döntetlent játszott a Loki az első törökországi edzőmérkőzésén.

A dvsc.hu tudósítása szerint a DVSC a 12. percben szerzett vezetést, amikor Czvitkovics jobbról végzett el szögletrúgást, a középre érkező labdát az orosz csapat kapusa kiejtette, Szakály eszmélt a leggyorsabban, és a Novoszibirszk kapujába fejelt (1-0). Kiegyenlített csatát vívtak a felek, eleinte a Loki, majd a szibériai gárda játszott fölényben.

A 38. percben tizenegyeshez jutott a Szibir, miután a játékvezető szerint Bodnár László szabálytalankodott az orosz együttes játékosával szemben. Bár a büntetőt kihagyta az ellenfél, a Loki védőjét szövegelés miatt cserével kiállította a bíró. Felkészülési mérkőzésről lévén szó, a Lokinak nem kellett emberhátrányban futballoznia, és Katona beállhatott.

Az oroszok a 40. percben találta be, amikor a balösszekötő a hosszú sarokba lőtt (1-1). A szünet után a DVSC birtokolta a labdát, és több helyzetet is kidolgozott, sajnos góllal már nem büszkélkedhetett.

DVSC-TEVA – FK Szibir Novoszibirszk 1-1 (1-1)
DVSC, I. félidő: Polekszics – Bodnár (Katona 38.), Mészáros, Mijadinoszki, Laczkó – Szakály, Szélesi, Czvitkovics, Rezes – Yannick, Coulibaly.
DVSC, II. félidő: Pantics – Bernáth, Bíró, Fodor, Korhut – Dombi, Katona, Bódi, Vinicius – Etogo (Nagy Z. 80.), Feczesin.
Gól: Szakály (12.)
Kiállítva: Bodnár (38.)