Ligakupa: potyogtak a gólok

| 2009. 09. 24. | 11:27:57
A Szpari kitömte az MTK-t, a Ferencváros pedig a Kecskemét legyőzésével továbbra is százszázalékos.

Az A csoportban az öt forduló után is száz százalékos Ferencváros 4-2-es győzelmet aratott a Kecskemét ellen. A hazaiak már az első félidőben 3-1-re vezettek, de a kihagyott helyzetek alapján bármelyik együttes fordulhatott volna akár három-négygólos előnnyel is. A találkozó érdekessége, hogy öt légiós osztozott a hat gólon az eredetileg a magyar futball fellendítéséért indított sorozatban.

Csúnya vereségbe szaladt bele az MTK, a kék-fehérek 7-0-ra kaptak ki a csoport második helyén álló Nyíregyházától. A Szpari játékosai a meccs végére lendültek bele igazán a gólszerzésbe, a 84. és a 90. perc között négyszer zörgették meg a vendégek hálóját.

Visszavágott az első fordulóban kapott hetesért a Vasas a Diósgyőrnek, az angyalföldiek magabiztos, 3-1-es sikert arattak hazai pályán.

A B csoportban szerda este csak a Paks tudott gólt szerezni, Gellei Imre együttese idegenben verte 2-0-ra a Pápát.

Magyar Ligakupa, 6. forduló

A csoport
Vasas-Diósgyőr 3-1
Gól: 7. Szűcs, 37. Piller (büntető), 84. Lázok, ill. 18. Lippai (büntető)

Gól: 43. Elek, ill. 49. Magasföldi

A nemzettközi kupában induló csapatok (a DVSC, az Újpest, a Honvéd és a Haladás) csak tavasszal kapcsolódnak be a küzdelmekbe.