Itt nulla, ott egy

| 2014. 08. 02. | 00:14:05
A debreceniek megint buktak az MTK ellen, de ha továbbjutnak a BATE ellen a Bajnokok Ligájában, akkor megbocsátjuk!

A sokkoló tavaszi 2-5 után a reváns vágya fűtött minden Loki-drukkert az MTK ellen. A Bajnokok Ligája áll a fontossági sorrend élén, így Kondás Elemér – teljesen érthetően – pihentette több kulcsjátékosát. Az első percek óvatos játszadozása után az MTK került mezőnyfölénybe, a félidő derekáig a DVSC támadásban teljesen passzívnak bizonyult. A Tisza-Volas támadó duó elvétve (sem) találkozott a labdával. A 30. percben ragadtunk először tollat és papírt, akkor jegyeztük fel a meccs első helyzetét: Ferenczi lövése után a labda egy hazai védőn megpattanva szállt mellé. A 35. percben Tisza lökete is egy védő lábán változtatott irányt, messzire elkerülve a kaput.

Aki nem látta a meccset, nem hiszi el nekünk, hogy ennyi említésre méltó akció történt 45 perc során!

A 48. percben Ferenczi szabadrúgásból tette próbára az MTK kapusát, aki a helyén volt. Kisvártatva Ferenczi jeleskedett, éles szögből leadott lövése után suhant el a labda Hegedűs kapuja előtt. Úgy tűnt, pörgős tempóra parancsolta csapatát Kondás mester. És tényleg! A debreceniek játszottak fölényben, sokkal többet vállaltak, mint az első félidőben. Immár az MTK kényszerült masszív védekezésre.

A 72. percben azonban már Polekszicsnek kellett védenie, ez csak egy jelzése volt annak, hogy változott a játék képe: kijött a szorításból az MTK. Az utolsó negyedóra játéka az első félidőét idézte, azaz nem történt semmi. Amikor ezt leírtuk a 89. percben, az MTK rúgott egy "kispályás" gólt, és ezzel megnyerte a bajnokit.

A Loki neve mellett a tabellán két forduló után egy pont áll, de ha a Kondás-gárda továbbjut fehérorosz BATE ellen a Bajnokok Ligájában, akkor megbocsátjuk!