Halvány esély maradt a továbbjutásra!

| 2014. 08. 21. | 23:05:03
A kétgólos hátrány ledolgozható, de csak örjöngő, teltházas debreceni közönség előtt!

A bernieket nem hozta lázba az Európa Liga-playoff, kongott az ürességtől az impozáns, 32 ezres Stade de Suisse. Nem is kezdett nagy tűzzel a Young Boys, a kezdeti kényelmes tempója nem okozott parányi gondot sem a debreceni védelemnek. Sőt az első negyedóra után a Loki előtt adódott az első igazán komoly lehetőség: Seydi beadásáról Varga centikkel maradt le a kapu előtt.

Abszolút kiegyenlített játékot láttunk, nyoma sem volt svájci fölénynek a félidő derekán. Erre jött a feketeleves! A svájciak a 26. percben három húzásból túljártak a debreceniek eszén:  az akció végén Steffen adott be jobbról, Nuzzolo pedig szép mozdulattal a tehetetlen Polekszics kapujába fejelt (1-0). Nem sokkal később Sidibének kellett blokkolnia, hogy ne legyen kettő-null. Megrendült a góltól a Loki, a berniek elkezdték uralni a meccset. Erre ők kaptak egy gólt szinte a semmiből!

A 38. percben Varga József jó ütemben tört be, Seydit akarta megjátszani, de Lecjakstól Sidibéhez került a labda, aki közelről ügyel-bajjal a kapuba kotorta a labdát (1-1)! Lám, a svájciak is tudnak betlizni, és a debreceni gólra a félidő hajrájában már nem volt válaszuk.

A 2008-as 4-1 élénken él az emlékezetünkben, ezért óvatosan elemezgettünk az első játékrészt a szünetben. A második félidő első részében a Young Boys játékosai nem nagyon strapálták magukat, vagy csak nem tudtak mit kezdeni a jól záró debreceni védelemmel. Polekszics előtt nem volt túl nagy forgalom, így meddőnek minősítettük a hazai fölényt.

A 63. percben Bódi tört be a svájci tizenhatoson belülre, beadás helyett azonban éles szögből lőtt, a hazai kapus ujjheggyel menteni tudott. Kimaradt a nagy helyzet, a  Young Boys pedig góllal büntetett! A 67. percben bal oldali szöglet után a labda mindenki feje fölött átszállt, a hosszún a teljesen egyedül maradt Steffen zavartalanul fejelhetett a kapuba (2-1).

Ezzel az eredménnyel azonnal kiegyeztünk volna, csakhogy a helvétek nem hagyták annyiban az offenzívát, a debreceniektől pedig csak esetlen akciókra tellett. Nem is úsztuk meg! A 87. percben megint szögletből kapott gólt a DVSC, csak ezúttal jobbról jött be a labda és Frey bólintott  a debreceni kapuba (3-1).

Halvány esély még maradt a továbbjutásra, de nagyon nehéz lesz a visszavágó.