Győzelem félhomályban

| 2009. 11. 20. | 21:52:28
Budapest - A sírból hozta vissza a meccset a Loki a Bozsik-stadionban, és nagyon fontos három pontot szerzett. A mutatott játékot gyorsan felejtsük el, kedden pedig ide nekünk a Liverpoolt!

A nagy köd miatt úgy tűnt, mintha félhomályban játszanának a csapatok. A szokatlan körülmények dacára az iram igazán jó volt, mert mindkét fél nagy akarással küzdött, a sok hiba azonban nem tette élvezhetővé az összecsapást. Egy sistergő Leandro-bombán kívül – a labda a felső lécről vágódott vissza a mezőnybe – nem tudtunk feljegyezni említésre érdemes DVSC-helyzetet az első félidőben. A Loki játszott már rosszul ebben az idényben, de ennyi eladott labdát talán egész ősszel nem láttunk a bajnokcsapattól.

Szomorúsággal töltött el bennünket, hogy a Herczeg-gárda még csak mezőnyfölényt sem tudott kiharcolni, mert a honvédosok is támadó szellemben próbáltak futballozni, más kérdés, hogy nem nagyon sikerült nekik, és két gyengécske Zsolnai-próbálkozáson túl ők sem tudtak mit felmutatni.

Szünet után tisztult a kép, de csak az időjárás vonatkozásában, azaz valamelyest felszállt a köd, így jobban láthattuk a pályán zajló szenvedést. „Ez nem játék!” – állapította meg az 55. percben Herczeg András, amint éppen rászegeződött a kamera, és ennél találóbban mi sem tudtunk volna fogalmazni a DVSC játékát illetően. Azht hittük, ennél már nincs lejjebb. Tévedtünk.

Gondjaink a 68. percben tovább fokozódtak, amikor egy jobb oldali szögletet követően a védelem is kapitulált, és Abraham fejessel megszerezte a Honvéd vezető találatát (68. p.:1-0). Érthetetlen, de ez kellett ahhoz, hogy a Loki komolyan kezdjen támadni. Hat percnyi nyomás után tört meg a fővárosi gárda: Leandro a 16-os jobb oldalról talált be (76. p.: 1-1). A pestiek hevesen reklamáltak, mondván, hogy Rudolf szabálytalansága révén került ziccerbe a brazil, az ismétlésből pedig kiderült, hogy teljesen jogosan.

Bíztunk a jó végjátékban, de kiesett a ritmusból a Loki, és már elkönyveltük a döntetlent, amikor a hosszabbítás első percében Czvitkovics pazar labdával hozta helyzetbe Rudolfot, aki közelről belőtte a három pontot érő találatot (91. perc: 1-2). A DVSC nagyon fontos győzelmet aratott, különösen annak tükrében, hogy a játék képe alapján igazságosabb lett volna a döntetlen. Ettől függetlenül örömmel tölt el, hogy a Hajdúságba került a három pont, és őszintén köszönjük a segítséget Fortunának!

Reméljük, hogy a győzelem lélekben megerősíti a lokistákat, mert a következő ellenfél, a Liverpool már egy sokkal magasabb nívót képvisel.