Elegünk van a pirosból!

| 2014. 08. 17. | 00:08:46
Ez valami átok? A debreceniek a fontos meccseken rendre emberhátrányba kerülnek. És kikapnak. Hol a csapatunk?

Az Újpest elleni rangadó előtt a debreceni összeállítást böngészve a meglepetés erejével hatott, hogy Kondás Elemér nem rotált, tehát a legerősebb Lokit küldte pályára a Szusza Ferenc-stadionban. Selim Bouadlának a játéktudása alapján mindenképpen a kezdőben lenne a helye, de tudjuk, nincs a legjobb passzban, így jogos volt a kispadra ültetése. Novakovics is vélhetően azért maradt ki, mert vastagon benne volt a harmadik BATE-gólban.

Ha hiszik, ha nem, úgy telt el harminc perc a meccsből, hogy a klaviatúránk érintetlen maradt! Küzdelmes harc zajlott a pályán, úgy a felezővonal környékén, a kaput nem sikerült eltalálniuk a feleknek. Az Újpest valamivel többet kezdeményezett, de Polekszicsnek nem kellett túlizgulnia magát. Ezzel együtt nem volt rossz meccs, csak az efféle, helyzetmentes mezőnycsatát a szakembereken kívül más nem tudja élvezni.

A félidő hajrájában Zsidainak volt egy ígéretes lehetősége, de eltörte a labdát, majd az újpesti Simon tesztelte éles szögből Polekszicset, aki a helyén volt. Ennyi említésre történt az első 45 percben.

Szünet után rögtön jött a nagy pofon: Jovanovic pirosat kapott. Az első félidőben összeszedett sárgája abszolút jogos volt, a második nem, mert Suljiccsal közösen cibálták egymást, Iványinál az újpesti volt a kedvezményezett. Ez valami átok? A DVSC a fontos meccsein rendre emberhátrányba kerül.

Az Újpest megérezte a „vérszagot”, és támadásba lendült. A Loki – jobb híján – bunkerfocira váltott, onnan próbált kitörni. Úgy ötpercenként alakult ki meleg helyzet a debreceni kapu előtt, de a debreceni védelem tartotta magát. Igaz, nem volt olyan nehéz dolga a DVSC-nek, hiszen korántsem nehezedett akkora nyomás rá, mint Boriszovban. A 90. percben azonban megint összeomlottunk, Simon lövése után Máté lábán úgy pattant meg a labda, hogy utat talált a debreceni kapuba (1-0).

A Loki megint kikapott! Ezt csak a Young Boys kiverésével lehet jóvá tenni! Mert a bajnokság lassan, de biztosan kezd elúszni...