Drámai csatában elvérzett a magyar csapat

| 2010. 01. 23. | 23:11:01
Budapest – Négygólos előny után bukta el a magyar válogatott a futsal Európa-bajnokságon a második csoportmeccsét, és így nem jutott be a legjobb  nyolc közé.

Miután a csoportelső azeriek bennünket 3–1-re, a cseheket pedig 6–1-re győzték le, a Kozma Mihály vezette magyar gárdának már a döntetlen is a továbbjutást jelentette volna. A Papp László Sportaréna hétezres közönségének nagy örömére már a félidőben két góllal vezettek a mieink, és a szünet után ezt sikerült megduplázni.

Tíz perccel a vége előtt hosszú hajrát nyitott a cseh válogatott, vészkapussal operált, és lassan kezdte ledolgozni a hátrányát. Egy perccel a vége előtt 5–4-re átvette a vezetést az ellenfél, de Gyurcsányinak 39 másodperccel a vége előtt sikerült még egyenlítenie. Amikor már elkönyveltük a döntetlent, illetve a magyar továbbjutást, a csehek ismét gólt rúgtak.

Húsz másodperce maradt még a magyar válogatottnak, de ez kevésnek bizonyult. Így a csehek szerezték meg a második helyet a csoportban, és ők találkoznak az olaszokkal Debrecenben a négy közé jutásért.

Magyarország–Csehország 5–6
(Dróth 5., 26., Lódi 11., 25., Gyurcsányi 40., ill. Rešetár 27., Belej 33., Dlouhý 35., 39., Frič 38., Kopecký 40.)