A Lyon a Liveropoolt is elintézte

| 2009. 10. 21. | 11:23:57
Debrecen – Ahogy arra a Loki–Lyon (0–4) után sokan fogadtak, a franciák a Liverpoolt is legyőzték a Bajnokok Ligája E csoportjában. + Videó!

A DVSC csoportjában a Liverpool Benayoun góljával vezetéshez jutott ugyan az első félidőben, de szünet után egyenlített a Lyon, sőt, Delgado a 90. percben megszerezte a franciák győztes találatát. A Mersey-partiak vereségükkel nagyon nehéz helyzetbe kerültek, 3 megszerzett pontjukkal visszacsúsztak a 9 pontos Lyon és a 6 pontos Fiorentina mögé.

Az Inter a Genoa elleni 5-0-s siker után magabiztosan készülődött a Dinamo Kijev elleni hazai összecsapásra, de a találkozó ötödik percében lefagyott a mosoly a hazai drukkerek arcáról, az ukránok első támadásukból vezetést szereztek. Stankovic a 35. percben egyenlített, de Lucio öngóljával ismét a kijeviek jutottak előnyhöz. A szünet után Samuel egyenlített ugyan, de itt elfogyott a tudomány, és José Mourinho gárdája kénytelen volt beérni a döntetlennel - a harmadikkal, három meccsből.

A csoport másik meccsén Barcelonában még nagyobb meglepetés született, az orosz Rubin Kazany már a 2. percben vezetést szerzett, Ryazantsev vette be a kaput. A 48. percben Ibrahimovic egyenlített, de az oroszok a 72. percben ismét betaláltak Karadeniz volt eredményes. Újabb gól már nem esett,

A G csoportban gyakorlatilag eldőlt, hogy a Sevilla már továbbjut a kvartettből, három forduló után kilencedik pontját is megszerezte, ezúttal Stuttgartban nyert. A román Unirea hatalmas meglepetésre 4-1-re verte idegenben a Rangerst.

Az H csoportban az Arsenal 1-1-re végzett az AZ Alkmaar otthonában, az Olympiakos pedig 2-1-re verte a Standardot.