Nekünk harminc!

| 2014. 05. 10. | 15:35:53
<p>A debreceni egyetemisták oktattak</p>

A mostani szezon huszadik győzelmének tapsolhattak a DEAC hűséges szurkolói pénteken este. A Pápa hiába tudhatta soraiban a korábbi sokszoros válogatott irányító Kálmán Lászlót, és hiába  játszott náluk a mezőny két legmagasabb centerpárosa, egy percig sem volt esélyük a vendégeknek, hogy lépést tartsanak DEAC fiataljainak lendületes játékával a férfi kosárlabda NB I/B-ben.

Az egyetemisták közül heten dobtak legalább tíz pontot, és a mezőnyben is eredményesebb munkát végeztek. Valamennyi negyedet hozta a hazai csapat, de az első félidőben csak tizenegy pont volt az előnye. (48-37)

A harmadik negyedben elvesztették a türelmüket a vendégek, sportszerűtlen viselkedésükkel négy technikai hibába is beleszaladtak, miközben egyre nőtt a különbség a két csapat között.

A DEAC ezzel a győzelmével a legrosszabb esetben is az ötödik helyért játszhat május utolsó két hetében. Azonban a remény még megvan a bronzcsatára is, hiszen ha a jövő héten a TF Budapest ellen nyer a Debreceni Egyetem csapata, akkor a negyedik helyen zárná az NB I-be feljutásért vívott keresztjátékot.

DEAC - Pápa 107:77 (25:17, 23:20, 33:16, 26:24)
DEAC: Nagy Botond 18/9, Asztalos 6, Pék 14/6, Kovács 11/3, Vas 8, Nagy Benedek 11/6, Kaluha 13/9, Takács 11, Reizer Balogh 2, Boldizsár 3, Andrássy 10.