Megtáltosodtak a debreceni kosarasok!

| 2011. 04. 08. | 21:51:11
Kaposvár – A felsőházi rájátszás első fordulójában idegenben arartott győzelmet a Factum, s ezzel újabb nagy lépést tett a bentmaradás felé.

A találkozó elejétől kezdve végig vezetett a Factum Sport együttese, amelyben Mekongo nagy formát mutatott, de Tóth és Boros is szépen teljesített. A palánk alatt sokkal jobb volt ellenfelénél Turunen csapata, a lepattanók többnyire debreceni kézben nyugodtak meg. A 27. percben aztán mégis csoda történt, a Kaposvár, amelyben Soós és Kutasi tolta előre a szekeret, egalizálni tudott (55-55), de ekkor jött a fiatal erő, s Varga Ádám triplájával újra a vendégek vezettek, ám intő jel volt, hogy a félidei magabiztos, 13 pontos fórt így leadta a Factum. A záró negyedben a folyamatosan feljövő Langford, valamint a triplát újra jókor dobó Tóth vezette Debrecen Mekongo zsákolásával már 20 ponttal ment (65-85), vagyis végleg kilábalt a kisebb hullámvölgyből, s innentől kezdve nem volt kérdés, ki nyeri a meccset.

Kosárlabda OB I., rájátszás, alsóház, 1. forduló:
Kaposvári KK – Factum Sport Debrecen 78-93 (18-23, 14-22, 29-25, 17-23)
Kaposvár: Kutasi 24/18, Medve 9, Soós 23/6, Kováts R. 2, Fülöp 4. Csere: Márkus 8, Bíró B. 6, Kovács S. 2, Vezetőedző: Fekete Ádám.
Factum: Kaluha 10/6, Singletary 7/3, Mondzinger 4, Mekongo 23, Langford 20/3. Csere: Boros 12/3, Kovács I., Balogh A., Máté M., Tóth G. 14/9, Varga Á. 3/3. Vezetőedző: Mika Turunen.
Kipontozódott: Fülöp (35. perc), Singletary (36.)