Körmenden nyert már a Debrecen, de az egy másik csapat volt

| 2010. 12. 22. | 20:58:34
Körmend – Az elején még tartotta a lépést a Factum a Körmend otthonában, de amikor a hazaiak belehúztak, a debrecenieknek nem volt válaszuk.

MJUS-Fortress Körmend – Factum Sport Debrecen 109-76 (24-21, 26-18, 37-15, 22- 22)
Körmend, Szentély Aréna, 1200 néző, vezette: Forrai S. Söjtöry T. Benedek Z. (Szabó)
Körmend: MOORE 23/18, Németh -, FERENCZ 19/15,BELL 20, Dies 11 Cs.: Ruják 3, Boldizsár 2, Dávid 3, Hegedűs 11/3,Sonyák 6/3.
Debrecen: Pék 9/9, Balogh 4, MEKONGO 24, Kovács I. -, LANGFORD 24 Cs.: VAS V. 17, Kóthay 2, Lajsz -, Varga -.

Az első negyedben még kapaszkodott a Ráthonyi-legénység, de később már egyoldalu csata zajlott a pályán. A legpesszimistább Körmend-drukkerek is nyugodtan dőltek hátra a harmadik negyed derekán azzal a tudattal, hogy eldőlt a meccs. Az utolsó játékrészt úgy tudta döntetlenre hozni a debreceni gárda, hogy a hazaiakat ekkor már nem igazán motiválta már a meccs.

A Factum december 29-én még játszik egy meccset, mégpedig hazai pályán a bajnoki címvédő  ZTE ellen.