Idegölő csatában nyert a Factum

| 2012. 01. 21. | 21:15:03
Szeged – Az egyik közvetlen rivális ellen nem lehetett más a cél, mint nyerni, és a Factum nyert is. Az utolsó másodpercekig kiélezett meccsen Ingram és Schachtner parádézott.

Három győzelméből az egyiket éppen a Szeged ellen szerezte a Factum, ami az utóbbi három bajnoki mérkőzés – Albacomp, Paks és Szolnok – után végre reális győzelmi esélyekkel léphetett parkettre a Tisza-parti városban.

Az első negyed 5. percében a hazaiak állva hagyták a Factumot, és a negyed végére 10 pontos előnyre tettek szert (22-12). A második negyed újabb szegedi kosárral kezdődött és a Szedeák már 13-mal ment, ám ekkor Ingram és Schachtner vezérletével meglódult a Debrecen, öt perc alatt egyenlített, majd a vezetést is átvette (37-42). A harmadik negyedet Ingramék kezdték jobban, a Factum már tízzel is vezetett, ám néhány egyéni hiba elég volt ahhoz, hogy az Ivosev vezette hazaiak a negyed végére 3 pontra felzárkózzanak (57-60). A záró negyed rosszul indult debreceni szempontból, a Szeged a kezdés után azonnal fordított, majd felváltva estek a kosarak. Bár a negyed közepére egy pillanatig Ingram büntetőivel ismét előnyhöz jutott a Factum, a Szeged megrázta magát, és 3 perccel a vége előtt 5 pontos előnyre tett szert. Jimenez edző rögtön időt kért, aminek meg is lett az eredménye, hiszen a fáradhatatlan Ingramnek köszönhetően felzárkózott a Debrecen, és az utolsó percre egállal fordultak a csapatok (76-76). Az utolsó percben előbb Schachtner villant, két hazai büntető és egy hármas-kísérlet kimaradt. Jött Ingram, aki kettőből egy büntetőt kosárra váltott, erre a szegediek szintén büntetőkkel válaszoltak, majd 5,5 másodperccel a vége előtt ismét Ingram dobhatott bünetőt, ezúttal már tökéletesen, 3-ra növelve az előnyt. Az utolsó szegedi támadás labdavesztéssel járt, így a Factum megszerezte idei negyedik győzelmét.

Férfi kosárlabda NB I/A 16. forduló.
Naturtex-SZTE-Szedeák – Factum Sport Debrecen 78-81 (22-12, 15-30, 20-18, 21-21).
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 900 néző, vezette: Vígh P., Kapitány G., Gorka Sz.
Szeged: Drahos 2, LEVY 26/3, IVOSEV 29/15, Tanács 10/6, Dukics 9/3. Csere: Vida 2, Nyilas, Kiss. Edző: Fodor Péter.
Debrecen: INGRAM 24/3, PERRIN 11/6, Boros 9/3, SCHACHTNER 24/6, Szabó M. 8. Csere: Papp T. 3, Stretea, Mondzinger, Takács D. 2, Kovács I. Edző: Raúl Jiménez.