Fájó debreceni vereség

| 2012. 02. 01. | 20:45:28
Debrecen – Tragikus első negyedet követően a Factum csak rohant az eredmény után, ráadásul Ingramék rengeteg hibával játszottak, így elkerülhetetlen volt a Sopron elleni vereség.

Debreceni szempontból vérszegény első félidőt hozott az alsóházi rangadó szerdán az Oláh Gábor utcán. A Factum 20 perc alatt mindössze 30 pontot volt képes összehozni, jellemző a gyenge debreceni kezdésere, hogy az első negyed után 8-22 állt az eredményjelző táblán. Bár a 15. percben már 20 ponttal mentek a vendégek, a féidő végére 15 pontra csökkent a Debrecen hátránya. A harmadik negyed soproni kosarakkal kezdődött, ám Ingram megrázta magát, zsinórban 10 pontot szórt és máris ott loholt a Factum a vendégek nyakán. A Sopron egy időkéréssel rendezte sorait, aminek meglett az eredménye: az utolsó negyedre 13 pontos vendégvezetéssel fordultak a felek. A záró negyed újabb debreceni rohammal kezdődött, a Factum 4 pontra felzárkózott, sőt a fordításra is meglett volna az esély, ám a Debrecen nem tudott élni a lehetőséggel, Ingram és Szabó keze is megremegett. A Sopron ismét meglépett, de három perccel a vége előtt Schachtner két kosarával a Factum ismét zárkózott. Ám ezúttal ez is kevés volt, az idő szorításában játszó debreceniek többször is hibáztak, ráadásul Szabó Miklós is kipontozódott, a Sopron újabb levegővételhez jutott, amivel élt is. A végén hiába próbált büntetőkkel operálni a Factum, a vendégek abban is jobbnak bizonyultak és végül megérdemelten nyerték meg a találkozót.

Férfi Kosárlabda NB I A, 17. forduló
Factum Sport Debrecen - Soproni KC 75-85 (8-22, 22-23, 22-20, 23-20)
Oláh Gábor utcai Sportcsarnok, 300 néző
Vezette: Győrffy P. A., Hegedűs T., Gál J. (Bodrogváry)
Factum Sport: INGRAM 27/9, Boros 3/3, PERRIN 14/6, SCHACHTNER 21, Szabó M. 10 Csere: Kaluha -, Kovács -, Takács -, Stretea -
Soproni KC: THOMAS 22/6, RUBIN 30/15, Molnár A. 3, Takács 6/6, EGEMONYE 13 Csere: Vesztergom 5/3, Boldizsár -, Keresztes 6, Lakatos -
Kipontózódott: Szabó M. (35. perc)

Raúl Jiménez: Jobban játszott ma a Sopron, mint mi. Az, hogy most már meccsek óta rosszul kezdünk, egyértelműen javításra szorul. A harmadik negyedben próbáltunk nagy erőfeszítéseket tenni a fordításért, de amikor feljöttünk 5 pontra, sokat hibáztunk. Dolgozni, javulni kell még sokat.
Meszlényi Róbert: Nagyon jól kezdtünk, s bár voltak hullámvölgyeink, végig tartani tudtuk a ritmust, s az előnyt. A végén a koncentrált játékunkkal tudtuk hozni ezt a nagyon fontos idegenbeli győzelmet.

Mentsük meg Benit! Szoboszlai Dominik által is aláírt mezre lehet licitálni
A négyéves debreceni kisfiú izomsorvadásban szenved; 1,3 milliárd forintba kerül az áhított gyógyszer.
A kormány is örül az üzemanyagár-csökkenésnek
Újabb 4-4 forinttal csökken a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára.
Babaváró: az első igénylők negyedénél még nem született meg a gyermek
A kormányhivatal méltányosságból részletfizetést és halasztást is engedélyezhet.
Gépeket vásárolna a Debreceni Vízmű Zrt.
A selejt eszközöket szeretnék pótolni. Pályázat.
Jövőre 4,1 százalékos gazdasági növekedéssel számol a kormány
Az első negyedéves GDP-adat azt jelzi, hogy a gazdaság újra visszatért a növekedési pályára.