Egy zakóval több vagy kevesebb, nem számít

| 2011. 01. 12. | 20:58:56
Nyíregyháza – A nap híre lett volna, ha a Factum legyőzi idegenben a Nyíregyházát, amire persze nem volt semmi esély. Az mindenesetre biztató, hogy képes volt nyerni egy negyedet a debreceni gárda.

A nyíregyháziak számára indult jobban a szomszédvári rangadó a férfi kosárlabda OB I-ben, azonban a debreceniek vezettek még 6-7-re a negyedik percben. Innentől nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt a hazai csapat, és a ponterősen játszó Marshall vezérletével elhúzni kezdtek. A Factumból Langford játékát lehetett kiemelni, de egyedül kevésnek bizonyult, és már 13 pont volt az első etap végére a hazai előny. A második negyedet a kispadról beszálló Kovácsnak és Tóthnak köszönhetően hozta ugyan a Factum Sport, de a hazai vezetés így sem volt veszélyben.

Szünet után Langford aktivizálta magát a második félidőre, gyorsan két triplát is bevágott, de a kispadról beszálló Sitku is hasonlóan tett. Picit lazább lett a védekezés mindkét oldalon, egyre több látványos megoldás született már, de a nyíregyházi előny így is nőtt. Savic szokás szerint jól pörgette csapatát, és szolgálta ki társait. A mérkőzés szépen lassan csordogált, és eldőlni látszott. Ferenczi Tamás a végén cseresorát is pályára küldhette, ugyanis győzelmüket semmi sem veszélyeztette. Mekongo kozmetikázott még a statisztikáján, de ez csak szépségtapasz volt a debrecenieknek.

Marso-Vagép NYKK – Factum Sport Debrecen 105-81 (27-14, 24-26, 29-19, 25-22)
Bujtosi Szabadidő Sportcsarnok, 800 néző
Vezette.: Benczur T., Frányó P., Fodor A. (Toók)
NYKK: SAVIC 18/6, SZTOJAKOVICS 28/9, MARSHALL 28/6, Mohácsi 8/3, Czigler 3. Csere: Siska 2, Sitku 9/9, Kaluha -, Nagy K. 7, Polyák 2, Pavlovics -, Czinger -.
Factum Sport: Singletary 9, Balogh -, Mekongo 15, Vas 4, LANGFORD 23/12. Csere: KOVÁCS I. 14/6, Mondzinger 7/3, Tóth G 9/9, Pék -.

Ferenczi Tamás:
– Az első félidőben még érződött a csapaton a Körmend elleni vereség, ami miatt picit görcsösen játszottunk. A folytatásban aztán már magunkra találtunk, és megérdemelten nyertünk ilyen különbséggel is. Örülök, hogy lehetőséget adhattam a fiataloknak is.
Ráthonyi Tamás: – Nagyon gyengén védekeztünk az egész mérkőzés során, ami nem vezethetett máshoz, mint vereséghez. Ettől függetlenül láttam pozitív momentumokat is a találkozón.

forrás: bb1.hu