Csúcs ez az Olaj!

| 2014. 10. 15. | 23:08:38
Horrorisztikus végjáték után nyert Debrecenben a Szolnok.

A férfi kosárlabda Európa Kupa 1. fordulójában a hazai mérkőzéseit a debreceni Főnix Csarnokban játszó Szolnoki Olaj fergeteges végjátékot hozó mérkőzésen végül 2 ponttal múlta felül az orosz Zenit Szentpétervár csapatát.

Az eddig az európai harmadik vonalnak számító Eurochallenge Kupában vitézkedő - kétszer is négyes döntőbe jutó - Szolnok idén először próbált szerencsét a kontinentális "másodosztálynak" tekintett Európa Kupában. Ami a magyar férfi EK-múltat illeti, a 2006/07-es idényben az Atomerőmű nyeretlenül zárta a csoportkört, míg tavaly az Alba Fehérvár két hazai sikerig jutott. Mivel a Tiszaligeti Csarnok nem felelt meg a nemzetközi előírásoknak, a magyar bajnok EK-debütálására Debrecenben került sor, ahol egy ingyenes különvonatnyi szurkoló buzdítására is számíthattak Báder Mártonék, sőt debreceni arcokat is lehetett látni a lelátón, így mintegy 1200, ám annál lelkesebb szurkoló bíztatta a hazaiakat.

A mérkőzésen a magyar együttes jól kezdett, egypontos különbséggel nyerte az első negyedet, majd a szünetig tovább növelte az előnyt, s hárompontos vezetésnél (47-44) vonult pihenőre. A harmadik 10 perc vége azonban jobban sikerült a vendégeknek, akik az utolsó negyednek négypontos előny birtokában vághattak neki. A hazai csapat aztán négy perc alatt egyenlített, s a hajrát - amely kifejezetten izgalmas volt - is jobban bírta. Az utolsó 5 percet mintegy negyedóra alatt küzdötték végig a csapatok, büntetőpárbaj bontakozott ki, amiből úgy tünt, hogy a vendégek jönnek ki jobban; 95-94-nél két bünetőt is elhibázott Brkics, a Zenit jöhetett, ám 6 másodperccel a vége előtt támadóhibát vétettek. Ezzel még nem volt vége, hiába szabálytalankodtak azonnal az oroszok, Vojvoda csak egy büntető értékesített, ráadásul 4 másodpercük még maradt a vendégeknek, ám csak egy bátortalan kísérletig jutottak, így ünnepelhettek a hazaiak.

A Szolnok egy hét múlva a lett Rigához látogat.

Eredmény:
1. forduló, D csoport:
Szolnoki Olaj-Zenit Szanktpetyerszburg (orosz) 96-94 (22-21, 25-23, 16-23, 33-27)
a magyar csapat legjobb dobói: Vojvoda 25, Jones 23, Wittmann 12