Agyba-főbe verik a Debrecent

| 2012. 11. 18. | 12:22:45
Nyolc mérkőzésből van nyolc veresége a Factumnak, de a remény hal meg utoljára...

Magabiztosan őrölte fel a debreceniek ellenállását a Körmend. A hajdúságiak nyolc forduló után nyeretlenül állnak a tabella utolsó helyén, a követklező fordulóban pedig a listavezető Fehérvár otthonában szerepelnek, tehát semmi jót nem ígér az a kirándulás sem.

Lami-Véd Körmend – Factum Sport Debrecen 94-76 (21-15, 25-26, 22-12, 26-23)
Körmend, Városi sportcsarnok, 1400 néző. V.: Benczur T. Farkas G. Németh Cs. (Major)
Körmend: Ruják 6, Simpson 8, FERENCZ 28/18, BULJAN 25/3, Shaw 14 Cs.: Kutasi -, Farkas 9, Fodor G. -, Sonyák -, Sömenek -, Csapai 4/3, Kocsis- .
Factum: MLADENOVICS 11/9, Pettis 8, Helmeczi 6, Cseh 9/3, CARTER 22 Cs.: Boros 6/6, Kovács I. 3, Vas 8, Pék - , Varga Á. 3/3.

Hencsey Tamás, a Körmend edzője: - Örülök a győzelemnek. Mérkőzés egészét nézve azt gondolom, hogy egyes periódusok nem voltak teljesen élvezhetőek a közönségnek. Az első félidőben megint sok hibát vétettünk védekezésben. Valahol ezt tudtam is, ugyanis láttam az ellenfél utolsó meccsét és az edzőváltás után a Factum egy „egyetemi kosárlabdát” kezdett el játszani. Sok befutással, sok feladásból játszott kettő-kettővel. Ezeket nem könnyű védeni, de a harmadik negyedben ezt már megoldottuk.

Jason Okrzesik, a Factum edzője: - A meccs elején jól tartottuk magunkat, aztán a második félidőben teljesen szétestünk. Nem voltak sem gyors indításaink, sem pedig komoly védekezésünk.