A Factum-projekt becsődölt a Falco ellen

| 2011. 11. 05. | 20:11:16
Debrecen - Turunen mesternek az volt a terve, hogy 80 pont alatt tartja a debreceni csapat a Falcót, és akkor babér terem. Hát nem termett...

Ami sikerült fociban, nem jött be kosárlabdában: A Falco imponáló magabiztossággal verte a Factumot a férfi kosárlabda NB I. debreceni összecsapásán. A Falco 28 ponttal dobott többet, mint ahogyan Turunen edző tervezte, a Factum pedig el sem érte a 80-at. A meccs már az első negyedben eldőlt, amikor a szombathelyiek állva hagyták a debrecenieket, akiktől csak annyira tellett, hogy a második negyedben felzárkózzanak 10 pontra. A szünet után Kálmánék ismét megrázták magukat, egyszersmind kivégezve a debreceni reményeket.

Factum Sport Debrecen - Falco-Szova KC Szombathely 77-108 (12-35, 28-24, 19-27, 18-22)
Oláh Gábor utcai Sportcsarnok, 250 néző
Vezette: Ádám J., Király L., Fodor A. (Bernáth)
Factum Sport Debrecen: Boros 3/3, INGRAM 19/9, Kovács 7/3, Izzo 9, SZABÓ M. 20 Csere: KALUHA 19/9, Papp -, Vas -, Takács -, Tóth -, Timkó -
Falco-Szova KC Szombathely: KÁLMÁN 15/3, Szanati 2, TIMBERLAKE 24/3, Szabó 13/9, PANTELICS 22 Csere: Jancsikin 8, Simon L. 5/3, Will 8/6, Harazin 5, Jarosevits 6, Nárai -, Simon B. -

Mesterszemmel
Mika Turunen:
Szörnyű volt. Se védekezés, se támadás. Egyedül Kaluha Csaba játszott elfogadható szinten.
Bencze Tamás: Az ellenfél edzőjével ellentétben mi nem kincstári optimizmussal vártuk a találkozót. Ez meg is látszott a teljesítményünkön. Jól kezdtünk, hamar eldöntöttük a meccset. A második negyedben volt egy pár perces rövidzárlatunk, azt leszámítva elégedett vagyok mindennel. Lehetett volna simább is a vége, de inkább úgy döntöttem, lehetőséget adok fiatal játékosaimnak is.

Röplabda bronzcsata: idegenben egyenlített a Debrecen
Az Extraligában szereplő DEAC három szettben győzött.