Egyenlített a Debrecen, Trencsényiék kikaptak

| 2012. 05. 07. | 22:02:22
Debrecen – A DEAC hazai pályán fektette két vállra az Aramist, míg a Berettyóújfalu idegenben maradt alul az Admirál-Haladás ellen a futsal bajnokság rájátszásának második mérkőzésein.

Az inkább küzdelmes, mint látványos mérkőzésen a hazaiak szerezték meg a vezetést az 5. percben Sánta révén (1-0). Ezt követően az Aramis fokozta a tempót, a Debrecen erejéből jobbára csak a védekezésre futotta, de félidőben maradt az egy gólos DEAC-előny. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: az Armamis támadgatott, a Debrecen védekezett. A félidő közepére egyre jobban érett a fővárosiak gólja, és a 32. percben már a haza kapus, Ghete bravúrjai sem mentették meg a csapatot a góltól, Dávid egyenlített (1-1). Ám a DEAC nem roppant össze, bár továbbra is az Aramis dominált, egy ellentámadás révén Varga góljával újra nálunk volt az előny (2-1) . Az utolsó percekre a vendégek vészkapussal próbáltak még nagyobb nyomást kifejteni az egyenlítés érdekében. Bár a tili-toli ment a hazai kapu előtt, komolyabb hekyzetre nem futotta a az Aramis erejéből, sőt az utolsó percben a hatodik szabálytalanság után a Debrecen jöhetett büntetővel, amit Nagy Zsolt  magabiztosan váltott gólra, bebiztosítva ezzel a hazai győzelemet (3-1).

Míg az alapszakasz során ötödik helyen végzett Debrecennek az életben maradást jelentette a hétfő esti győzelem, az Újfalunak belefért a vereség, hiszen az első mérkőzésen magabiztosan verték a Szombathelyt. A harmadik mérkőzésen a DEAC-nak a fővárosban kell bravúrt elérnie, Lovasék hazai pályán fogadják az Admirált.

DEAC Futsal Club - Aramis 3-1,