Nagyot küzdöttek, de megérte!

| 2009. 10. 28. | 20:51:09
Debrecen – Nem adták olcsón a győzelmet, de így édes a siker íze! A DVSC a női kézilabda NB I. rangadóján 27-25-re legyőzte a Vácot. +Képgaléria

Amikor az ötödik percben 4-1-re vezetett a Vác, a pesszimistább drukkerek máris elkezdtek fanyalogni. Némi alapot szolgáltatott nekik a DVSC impotens támadójátéka, no meg a gyatra védekezése. A váciak előtt nyitva volt a folyosó a DVSC-védősorban, ők azonban lezárták a területet a debreceniek előtt.

Így aztán már az elején abba a nem túl kecsegtető helyzetbe került a hazai együttes, hogy megkezdhette a felzárkózást, mely hosszúra és kínkeservesre sikeredett: csak a 27. percben tudtunk egyenlíteni Hornyák Dodó jóvoltából. Közben láttunk sok szép gólt és legalább annyi bosszantó hibát, kimaradt ziccert a lokistáktól, de ez tette jót az izgalmi állapotunknak, elvégre meccset néztünk….

Szünet után egyre fogyott a váci lendület, s bár a játékrész derekáig tartotta magát a Németh András által irányított társaság, a Loki kezdett elhúzni. A két gólos előnyből lett négy, majd öt, majd hat, és ekkor megnyugodtunk. Korai volt. A vendégek ugyanis az 58. percben Tóth Tímea hathatós hozzájárulásának köszönhetően egy gólra megközelítették a DVSC-t, és ekkor a közönség „közfelkiáltással” állapította meg: baj van.

Szerencsére a tini Hornyák Dóra a legfontosabb momentumban talált be, amire már nem volt válaszuk Temeséknek. A DVSC helyenként tetszetősen kézilabdázot, és ez némi optimizmusra ad okot a jövőt illetően,

A hajdúsági hölgykoszorú nem ülhet a babérjain, mert vasárnap KEK-meccset vív, amit még akkor sem lehet félvállról venni, ha tudjuk, hogy a cseh Olomouc a vácinál szerényebb képességű társaság.

BeA

Női kézilabda NB I., 8. forduló:
DVSC-AQUATICUM-VÁC 27-25 (14-12)
Debrecen, játékvezetők: Kisfalvi, Péli.
DVSC: Triffa, Kiss É. (kapusok), Borbás 2, Bulath 1, Csáki 4, Hornyák D. 3, Juhász 2, Kazai, Lovrics 5, Mörtel 9 (2), Orbán, Slakta, Szabó V. 1, Szalai. Edző: Bakó Botond.
VÁC: Herr O., Juhász (kapusok), Bagócsi 1, Barján 1, Baross 5, Farkas V., Fehér V., Gerstmár Sz., Klivinyi 1, Mezei, Temes 2, Tóth T. 10 (3), Uhraková 2, Vaszari 3. Edző: Németh András.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3.