Nagy szívességet tettek a románok a magyaroknak

| 2014. 12. 15. | 20:51:51
Köszönjük szépen, csak éljünk a lehetőséggel!

A román válogatott remek második félidei játékával 22-20-ra legyőzte a spanyol csapatot a magyar-horvát rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság debreceni középdöntőjében, és ezzel nagy szívességet tett a magyar együttesnek.

A magyaroktól drámai körülmények között szombaton vereséget szenvedő románok a 10. percben már 5-3-ra vezettek, ám ezt követően leálltak, a Pinedo és a ferencvárosi Pena vezérletével a spanyolok elrobogtak, és öt góllal elhúztak a szünetre. A második félidő elején a románok remekeltek, felzárkóztak, Ungureanu rengeteg lövést fogott, és végül Neagu találatával az 50. percben újra náluk volt az előny. A végjátékban is ők voltak jobbak.

A spanyolok veresége azt jelenti, hogy ha a magyarok este nyernek a dánok ellen, akkor biztos a hat között zárnak.