Matyóföldön nem volt esély

| 2009. 10. 04. | 12:27:08
Debrecen – Szomorú kijelenteni, de tény: a Mezőkövesd jobb csapat, mint a DKSE, és meg is nyerte a szombat esti bajnokit.

A házigazda Mezőkövesd dolgát csak az első félidőben tudta megnehezíteni a DKSE, amely szünet után nem tudta ott folytatni, ahol előtte abbahagyta. A kövesdiek az utolsó percekre egyébként hatgólos előnnyel fordultak, így a végjátékban már esély sem volt a pontszerzésre. Két hét szünet után Gyöngyösön javíthatnak a debreceniek.

Mezőkövesd– DKSE-Hotel Lycium 28–25 (15–14)
Mezőkövesd, 800 néző, vezette: Bonifert, Oláh
Mezőkövesd: JÓZSA – PAPIC 4/2, BÉCSI 4, Milicevics 1, Juhász K. 2, FEKETE 4, Juhász Z. 2. Csere: Szabó P. (kapus), Papp M., Padla 2, Rácz, MOLNÁR F. 3, BAJORHEGYI 5, Rosta 1. Edző: Rosta István
DKSE: KENYERES – PÁLOS 7/1, KELECSEVICS 7, Hímer, Pető 1, Isailovics 3, Gúnya 4. Csere: Djordjevics (kapus), Vasile 2, Lókodi, Vadkerti 1, Hornyák, Balázs, Kravcsenko. Edző: Bíró Imre
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–2. 12. p.: 6–6. 18. p.: 9–10. 23. p.: 12–12. 50. p.: 23–20. 56. p.: 27–21
Kiállítások: 6 perc mindkét oldalon
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1

Rosta István: – Tizennégy játékosból áll az MKC! Most azok vitték a prímet, akik eddig kevesebbet játszottak. Örülünk, hogy már hét pontunk van.
Bíró Imre: – A második félidőben pontatlanok voltunk, emiatt rohantunk az eredmény után és már nem volt lehetőségünk utolérni a hazaiakat.