Kikapott, és megint utolsó a DKSE

| 2009. 10. 17. | 22:06:25
Gyöngyös – Bár a szünetben még vezettek, a második félidőben elbukták a csatát a DKSE-Hotel Lycium játékosai. Kínos ez a vereség.

A sereghajtó, eddig győzelem nélkül álló Gyöngyös lelkes játékkal begyűjtötte a pontokat, és a tabella utolsó helyére taszította a debreceni alakulatot. Gyenge átlövőteljesítmény jellemezte a DKSE produkcióját, a három kalsszikus átlövő, Isailovics, Kelecsevics és Lókodi összesen öt (!) gólt szerzett. Nem feltétlenül ez vezetett a vereséghez, de hogy szerepe volt benne, az egészen biztos. Az már a korábbi fordulókban is bebizonyosodott, hogy komoly átlövőjáték nélkül lehetetlen eredményt elérni. Bíztunk benne, hogy a gyengébb ellenfelekkel szemben majd jobb lesz a statisztika, de sajnos azoknak a szurkolóknak lett igazuk, akik az eddigi hazai meccsek szünetében a büfében rendre megfogalmazták kritikájukat: „ha nincs átlövő, játék sincs" – számol be a találkozóról a dkse.hu.

Budapest Bank Liga, 8. forduló:
GYÖNGYÖS-DKSE-HOTEL-LYCIUM 31-27 (13-14)
Gyöngyös, játékvezetők: Baranyi, Szloska.
Gyöngyös: Kovács J. – Benis 3, PETŐ Z. 1, Sándor Á. 2, Hodi, KAPLONYI 12/7, Nigrinyi 4. Csere: SZABÓ T. (kapus), Varga A., Patócskai 3, HORVÁTH SZ. 5, Bognár 1, Muhl, Bakos Á. Edző: Adorján Gábor
DKSE: KENYERES – Vasile 3, Isailovics 1, Hímer 1, Hornyák 2, Kelecsevics 2, PÁLOS 7/2. Csere: Djordjevics (kapus), Gúnya 4, Vadkerti G. 4, Lókodi 2, Kravcsenko 1. Edző: Bíró Imre
Az eredmény alakulása: 6. p.: 2–5. 12. p.: 5–7. 18. p.: 7–9. 24. p.: 11–11. 36. p.: 15–15. 42. p.: 19–17. 48. p.: 23–20. 54. p.: 28–24
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 3/1

Adorján Gábor: – Hatalmasat küzdött a csapatom, nagyon komoly lelki és szakmai gátat sikerült áttörni. Megdolgoztunk a sikerért.
Bíró Imre: – A második félidőben minden tekintetben felülmúlt bennünket a Gyöngyös.