Ez az, debreceni lányok!

| 2014. 10. 26. | 20:52:49
Kiélezett küzdelemben nyert a DVSC!

Elhozta Budapestről a két pontot a DVSC női kézilabda-csapata, miután nagy csatában egy góllal jobb volt az MTK-nál. A hajdúságiak a győzelmet a mintegy 100 fős debreceni tábornak is köszönhetik, hiszen a fiúk teli torokból buzdították a piros-fehéreket, így inkább a házigazdák érezhették magukat idegenben. A találkozó végig szoros volt, leszámítva egy rövid időszakot, amikor az MTK a második félidőben elment négy góllal. A debreceni visszaküzdötték magukat a meccsbe, és nagy akarattal küzdve megnyerték a hajrát, ezzel együtt a meccset is. Ez volt a debreceni gárda második győzelme a bajnokságban.

MTK-BUDAPEST-DVSC-TVP-AQUATICUM 27-28 (13-14)
Népfürdő utca, 600 néző. V: Horváth P., Marton B.
MTK: Blazek - Török P., Horváth D., ,Wolf 5 (3), Ábrahám 3, Barna 3, Szádvári 2. Cs: KURUCZ, Kókai (kapusok), VALOVICS 5, CSUKA 1, VARGA N. 5, Schmidt, Balog B. 3 (2). Edző: Horváth Attila
DVSC: LAJTOS - Slakta 1, KARNIK SZ. 6 (3), Bárány 2, SISKA 4, KUDOR 4, Kelemen 1. Cs: HORTVÁTH-PÁSZTOR (kapus), Bohus-Karnik M. 1, SOPRONYI 5 (3), SZILÁGYI Á. 3, Varsányi 1. Edző: Varga József.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 13. p.: 8–4. 21. p.: 11–10. 36. p.: 18–15. 43. p.: 20–22
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 7/6

Mesterszemmel

Horváth Attila: – Gratulálok a Debrecennek, nagy csata volt, fejben nem bírtuk a végjátékot. A megbeszélteket nem tudtuk megvalósítani. A kidolgozott, de kihagyott ziccerek megbosszulták magukat.
Varga József: – Ahogy várható volt, végig kiélezett küzdelem folyt a pályán, de a második félidő közepén jobban koncentráltunk, ekkor dőlt el a mérkőzés.