Elszállt a Loki a kupában

| 2009. 12. 30. | 10:24:46
Debrecen – Hiába vezetett a második félidő elején 22–16-ra a Loki, fordított a Dunaújváros, és hatalmas meglepetésre kiverte a női kézilabda Magyar Kupából a hajdúsági együttest.

A sok hibával tarkított első játékrészben szinte végig a DVSC-Korvex akarata érvényesült, igaz nagyobb is lehetett volna a különbség. A 19–16-os debreceni vezetés után semmi nem utalt a második játékrész rémálmára. Főként, amikor szünet után hamar megduplázta előnyét Bakó Botond együttese (16-22).

Ám a Dunaújváros nem adta fel, s egy 4-0-ás sorozattal két gólra visszakapaszkodott (20-22). Bulath Anita tett pontot a hazai rohanás végére. Ez azonban csak átmenetileg oldotta meg a gondokat, hiszen a 44. percben egyenlített a Dunaújváros, sőt egy perccel később Balogh Beatrix góljával a vezetést is átvették a hazaiak (24-23).

A rémálom folytatódott, nyolc perccel a vége előtt már 28-23-ra vezettek a vendéglátók. A negyedórás Loki-gólcsendet Mörtel Renáta törte meg, de ezzel is csak szorosabb lett a mérkőzés. Végül 33-30-re nyert a Dunaújváros, s bejutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.

Magyar Kupa, a legjobb nyolc közé jutásért:
DUNAÚJVÁROSI NKKSE – DVSC-KORVEX 33-30 (16-19)
DVSC: Triffa – Csáki 3, Borbás 3, Lovric 1, Mörtel 9 (2), Bogdanovics 2, Kazai 2. Csere: Kiss É (kapus), Bognár B. 2, Szabó V. 2, Bulath 4, Juhász G. 2, Slakta.

Tornamentes tornaóra? Ahol nincs megfelelő terem, ott jöhet az elméleti oktatás
Az Orbán-kormány a 2012/2013-as tanévtől, felmenő rendszerben vezette be a mindennapos testnevelést.
Ismert emberek segítették a milliárdost a vádemelés elkerülésében?
Távozik a pártelnök, leépítések a Gattyán-féle cégbirodalomhoz tartozó szerkesztőségben.
A kánikula nem játék - munkavédelmi ellenőrzéseket tartanak
A szabadban dolgozók számára különösen nagy az egészségi és biztonsági kockázat.
Nagy változás történhet két ebesi utcában
Közbeszerzést írt ki az önkormányzat.
Otthonfelújítási program: több részlet is napvilágot látott
Nyolc helyett legfeljebb tizenkét év lesz a futamidő, de más újdonságot is elárultak.