Egy félidő a mennyben, egy a pokolban

| 2009. 09. 22. | 17:31:53
A szünetben még négy góllal vezetett, végül azonban ugyanennyivel kikapott a magyar női kézilabda-válogatott a dániai Világkupán Németországtól.

A magyar válogatottból a hétfői edzésen bokaszalag-szakadást szenvedő Tóth Katalin és a megfázással bajlódó Vérten Orsolya maradt ki a Világkupa-nyitányon, de ott volt a csapatban mind a négy DVSC-játékos. Mindkét lokista kapus kapott lehetőséget, Bulath és Szabó valéria pedig a gólszerzésből is kivette a részét, mindketten 4-4 gólt szereztek.

Sajnos a magyar válogatott csak az első félidőben játszott tudásához méltóan, szünet után kapkodó lett a magyar csapat támadójátéka, a németek fokozatosan jöttek fel, így negyedórával a vége előtt teljesen nyílttá vált a mérkőzés. Sajnos a magyar csapat ötlettelennek tűnt, így a németek megfordították az állást, hiába kért időt korábban Mátéfi Eszter. A hajrára nem sok esélye maradt a mieinknek, így annak ellenére vereséget szenvedett az első mérkőzésen.

Női Világkupa, B-csoport, 1. forduló:
MAGYARORSZÁG-NÉMETORSZÁG 26-30 (16-11)
Aarhus, játékvezetők: Gjeding, Hansen (dánok).
MAGYARORSZÁG: Herr O., Kiss É., Triffa (kapusok), Bódi 1, Bulath 4, Kovacsicz, Kovacsics, Sopronyi, Szabó V. 4, Szucsánszki 9 (4), Szűcs 1, Tóth T. 3, Vincze 2, Zácsik 2. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.
NÉMETORSZÁG: Schülke, Woltering, (kapusok), Althaus 2, Beier, Gubernatis, Härdter 1, Kethorn 2, N. Krause 7 (2), Lörper 2, Mietzner, S. Müller 5, Neukamp 3, Rösler, Stange 3, Urbannek, Walzik 3, Wörz 2. Szövetségi kapitány: Rainer Osmann.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/2.

Mátéfi Eszter szövetségi kapitány: - Nehezítette a dolgunkat Vérten Orsi és Tóth Kata hiánya, így az otthonmaradtak mellett még további két játékos kiesett. Az első félidőben frissek voltunk, ekkor még a támadással és a védekezéssel is elégedettek lehettünk. Számítottunk rá, hogy a németek végigrohanják a meccset, míg mi kevesen voltunk, így minőségi cserékkel sem tudtam frissíteni, Szucsánszkin és Szabó Valin nagy volt a teher. Borzasztó sok technikai hibát követtünk el, ezt megbüntették a németek.

A magyarok szerdán 18 órától Norvégiával találkoznak (tv: Sport1).

Fricska a Fradinak: a Paksé a Magyar Kupa
A Paks hosszabbításban 2-0-ra legyőzte a bajnok Ferencvárost a labdarúgó MOL Magyar Kupa Puskás Arénában rendezett szerdai döntőjében.
Továbbra is kritikus állapotban van a szlovák kormányfő
Továbbra is súlyos állapotban van a besztercebányai kórházban Robert Fico - jelentette be a besztercebányai Roosevelt kórházban tartott sajtótájékoztatóján Robert Kalinák szlovák védelmi miniszter és miniszterelnök-helyettes szerdán este.
Nyíregyházi cég vette meg a debreceni Kartonpackot
A Covid alatt helyezték állami felügyelet alá.
Pünkösd: két napig minden nagy élelmiszerbolt zárva tart
Addig várhatóan megrohamozzák az üzleteket az emberek.
A nőgyógyászati és a biotechnológiai üzletág bevételei ugrottak meg
A Richter árbevétele csökkent, nyeresége nőtt.
Rangos díjat vehetett át Debrecen polgármestere
Papp László közös sikernek tartja az elismerést.
A jövő kórháza az egészséges kórházi dolgozókon múlik
6 millió mozgással töltött perc. Díjat kapott a Debreceni Egyetem Klinikai Központ is.