Amikor egy lokista a Fradinak szurkol

| 2010. 03. 15. | 10:43:58
Debrecen – A DVSC szempontjából a lehető legrosszabb eredményt hozta a hétvége női kézilabdás rangadója: a Vác nyerni tudott Békéscsabán, és ezzel előzött. A Fradi és a Siófok még segíthet. Cívishír-esélyleső.

Az már korábban eldőlt, hogy az alapszakaszból a Győr, a DVSC, a Vác és a Békéscsaba jut a legjobb négy közé, csak az a kérdés, hogy milyen sorrendben. A Győr az első, az egyértelmű, és pályaelőnyt élvez majd az elődöntőben, majd a döntőben is. Idén először két nyert meccsig tartó párharcokban dől el a dobogós helyezések sorsa, ezért különösen fontos az alapszakaszbeli helyezés. Az első a negyedikkel, a második a harmadikkal csap össze, a győztesek és a vesztesek pedig az első, illetve a harmadik helyért játszanak, szintén az egyik fél második győzeleméig.

Jelen állás szerint a DVSC a Váccal találkozik, és idegenben kezd. Azzal, hogy Németh András csapata nyert a Békéscsaba otthonában (33–32), egypontos előnyre tett szert a hajdúsági hölgykoszorúval szemben. Az alapszakaszból azonban még két forduló hátra van, tehát – debreceni szempontból – akár kedvező fordulat is bekövetkezhet.

A Vác otthon játszik a Fradival, majd a debreceni Varga József vezette harcos újonc csapat, a Siófok otthonában zár. A négy közül kiszoruló zöld-fehérek aligha lesznek annyira motiváltak, hogy nyerni tudjanak Vácon, de ha ezt mégis megtennék, sok jó pontot szereznének a Loki-hívek körében. A Varga-gárda nem is olyan régen a Győrt is megszorongatta, és sikerre éhes társaságként éppen a Loki kezére játszhat. Erre mindenesetre több pénzt tennénk, mint a Ferencváros váci győzelmére.

A Köstner-csapat számára létezik egy harmadik forgatókönyv is, ami a lehető legrosszabb. Miután a három nagy rivális közül a Békécsabának a legkönnyebb a sorsolása – a Kiskunhalassal idegenben, a Dunaújváros otthon találkoznak Mátéfi Eszter lányai –, a Lokinak feltétlenül nyernie kell a hátralévő két meccsét, különben a negyedik is lehet. Ha nem lenne egy nagyon rossz emlékünk még az év végéről – kupameccsen: Dunaújváros–Debrecen 33–30 –, akkor most előre behúznánk a két győzelmet Bulathéknak, így azonban izgalommal várjuk a péntek estét.