A veszprémi pokolban mínusz kettőről kezdenek a magyarok

| 2010. 06. 13. | 23:25:34
Ljubljana – Egy hét múlva Veszprémben rendkívül izgalmas visszavágó vár a magyar férfi kézilabda-válogatottra, miután csak két góllal kapott ki a világbajnoki selejtező első összecsapásán.

Az első tíz percben a hazaiak, utána pedig a hatékonyabban támadó magyarok vezettek, ám a kiegyenlített csatában egyik gárda sem tudott két gólnál jobban elhúzni. A folytatásban szintén fej fej mellett, váltott vezetéssel haladt a két együttes, de az utolsó öt percet jobban bírta a szlovén alakulat.

Az ugyancsak izgalmasnak ígérkező visszavágót jövő vasárnap rendezik Veszprémben. A párharc győztese vehet részt a januári, svédországi vb-n, ahonnan már kvótához lehet jutni a 2012-es londoni olimpiára.

Vb-selejtező, 1. mérkőzés:
Szlovénia-Magyarország 27-25 (12-12)
gól: Zorman 6, Pajovic 5, Vugrinec 4, Kavticnik 3/2, L. Zvizej 2/1, Miklavcic 2, Pucelj 1, Skube 1, Spiler 1, Gajic 1, M. Zvizej 1, illetve Iváncsik G. 10 /5, Perez 4, Gál 3, Mocsai 2, Laluska 2, Eklemovics 2, Iváncsik T. 1, Schuch 1

Mocsai Lajos: "Majdnem sikerült maradéktalanul végrehajtani, amit elterveztünk. Sajnos a végjátékban nem egyenlő mércével mértek a játékvezetők, reálisan döntetlennek vagy egy-két gólos magyar győzelemnek kellett volna születnie. Voltak hibáink is, ziccereket rontottunk, ám arról nem mi tehetünk, hogy amikor átmegyünk a védelmen, akkor nem kapunk jogos hétmétereseket. Kedd déltől Veszprémben arra készülünk maximálisan, hogy egy hét múlva kiharcoljuk a továbbjutást."

Gál Gyula: "Nagyon jó mérkőzés volt, az utolsó negyedórában a bírók „megfújták” a hazai pályát, de ilyen éles szituációban ezen nem kell csodálkozni. Persze, bízom benne, hogy otthon, a fantasztikus veszprémi közönség előtt mi is hasonló bíráskodást kapunk. A ziccereket be kell lőni, és kevesebb labdát kell eladni."

Perez Carlos: „Nagyon jól éreztem magam, úgy vélem, nem ment rosszul a játék. A bírók nem voltak jók, de most a kétgólos hátrány tudatában kell otthon játszanunk. Ezt az egy hetet már kibírom, ha elvállaltam a fontos két meccset."