A végén csattant az ostor!

| 2009. 12. 12. | 16:54:59
21-21-es döntetlent ért el a magyar női kézilabda-válogatott a spanyolok ellen a Kínában zajló világbajnokság középdöntőjében. A szombat délutáni meccsen a mieink az utolsó pillanatokban egyenlítettek.

A lázas Szucsánszki nem tudott pályára lépni a spanyolok ellen, és hiányzott a csapatkapitány Vérten is, aki lábsérüléssel bajlódik. Spanyol vezetés mellett zajott az első félidő, 4-8-nál Mátéfi Eszter időt kért az első negyedóra után. Négy gólos hátrányban előbb Juhász, majd Kovacsics és Szabó is betalált, a szünetben két gól volt a spanyol előny (8-10).

A második játékrészben a rengeteg hiba ellenére átvehette volna a vezetést a magyar válogatott, ám amikor a végén Juhász megkapta harmadik kétperces büntetését is, Berenguer pedig hétméteresből 20-19-re alakította az eredményt, elúszni látszott a meccs. A véghajrá nagyon izgalmas volt: Zácsik emberhátrányban egyenlített az utolsó percben, majd Aguilar újfent a spanyoloknak szerzett vezetést, de Zácsik ismét egyenlített, majd hat másodperccel a vége előtt egy időkérést követően támadhattak a spanyolok. A győztes gólt azonban nem tudták megszerezni, így végül a magyar csapat pontot mentett az EB-ezüstérmes ellen. Mátéfi Eszter gárdája vasárnap a norvégokat legyőző Dél-Koreával találkozik.

A DVSC-sek közül Bulath Anita 4, Juhász Gabriella 3, Szabó Vali pedig 1 gólt lőtt a spanyolok elleni derbin.

Női vb, középdöntő, II-es csoport, 1. forduló, Suzhou:
MAGYARORSZÁG-SPANYOLORSZÁG 21-21 (8 -10).
Játékvezetők:Brunovsky, Canda (szlovákok).
MAGYARORSZÁG:
Herr O., Pastrovics, Triffa (kapusok), Bódi 1, Bulath 4 (1), Juhász 3, Kovacsics 2 (1), Orbán A. 2, Szabó V. 1, Szekeres, Tomori 1, Tóth K. 2, Tóth T., Zácsik 5. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.
SPANYOLORSZÁG: Gonzalez, Ciobanu (kapusok), Aguilar 2, Alberto, Asensi, Barno 3, Benzal, Berenguer 6 (4), Chavez, Cuadardo 1, Bea. Fernandez, Beg. Fernandez 5, Lopez, Mangue 2 (1), Oncina 1, Pinedo 1. Szövetségi kapitány: Jorge Duenas de Galarza.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 8/5.

Forrás: kézi.hu