Vége az átoknak: nyert a DHK!

| 2010. 01. 17. | 21:42:23
Debrecen – A játék képe alapján gólkülönbséget is javíthatott volna a DHK a listavezető MAC ellen a jégkorong OB I/B-ben, de négy, zsinórban elvesztett találkozó után az egygólos győzelemnek is tudtunk örülni.

A debreceni legények veszőfutásának egyik oka az volt, hogy hadilábon álltak a gólszerzéssel, és a vasárnap esti, MAC elleni összecsapáson is közel hamrinc percig maradt gólképtelen a gárda, melyre korábban az volt jellemző, hogy alaposan kitömi ellenfeleit a Tócóskertben. György József játékos-edző a Cívishírnek azt ígérte, hogy a fiúk apait-anyait beleadnak a siker érdekében, és nem a levegőbe beszélt! A listavezető MAC, mely legutóbb 3–1-re nyert Debrecenben, ezúttal védekezésre kényszerült, és csak azért maradt 0–0 az első harmad után, mert Györgyék kihagyták még a kihagyhatatlant is.

A második húsz percben tovább nyomott a DHK, és Nagy Zoltán révén a 28. percben megszerezte a vezetést. Ezzel az egy góllal kellett beérnünk ezt a harmadot, pedig láthattunk volna gólzáport is, ha a hajdúsági legények jobban összpontosítanak a kapu előtt, vagy Fortuna is melléjük szegődik.

Bár nagy fölényben játszott a DHK, a harmadik harmadra jócskán maradt izgulnnivaló. A sors iróniája, hogy bár több hálószaggató bomba is beakadhatott volna a kapu, végül egy szerencsés góllal növelte előnyét a Debrecen, mégpedig György József és a MAC-kapus hathatós közreműködésének köszönhetően. Nem sokkal később emberhátrányban szépített a fővárosi együttes, így a meccs hajrája tömény izgalmat garantált. Nyílt sisakkal játszott mindkét csapat, iagzán élvezetes volt a meccs, és bár a pestiek nagyon akartak – a végén még a kapust is levitték –, sikerült kibekkelni a végéig.

A DHK a jövő hét végén Szegeden szerepel, majd január 31-én játszik ismét itthon, amikor a dunaújvárosi DAB-Docler-Jégtörőket látja vendégül.

Jégkorong OB I/B, alapszakasz:
Debreceni HK–MAC 2–1 (0–0, 1–0, 1–1)
Derék utcai jégcsarnok, 300 néző, vezette: Varjú (Sütő, Székely)
DHK: Máthé – Szerdahelyi, György J., Bálint, Pál Cs., Balla, Szőcs, Barabás, Zeke, Fábián D., György I., Nádasdi, Nagy Z., Kovács P., Váradi, Fábián Dániel, Salánki, Magyar (kapus). Játékosedző: György József.
Gólszerzők: Nagy Z., György J., illetve Szabó A.
Kiállítás: 16, illetve 18 perc.