Hoki-vb: jöhet a döntő!

| 2009. 12. 18. | 22:37:12
Debrecen – Látványos és gólgazdag összecsapásokat hozott a debreceni U20-as jégkorong-világbajnokság negyedik, pénteki játéknapja. +Képgaléria

A pénteki program a Spanyolország-Dél-Korea meccsel kezdődött. A britek ellen csak hosszabbításban vereséget szenvedő spanyolok ezúttal is jól játszottak, a keményen hajtó koreaiak ellen az első harmadban 2-0-ás előnyre tettek szert Hernandez és Betran révén. A folytatásban is a hispán együttes dominált, Pedraz, Munoz és Quevedo góljaira csak Ji Man Yoon és Kwon Ki Min válaszolt, így a vége 5-2 lett. Juan Munoz, a spanyolok legeredményesebb játékosa a mérkőzés után így nyilatkozott: - A gárda 100 százalékosan játszott, aminek a kulcsa a jó védekezés volt. Összeértünk, a vb vége felé közeledve egyre jobban érezzük a játékot. A meccs elején kissé fáradtak voltunk, de ez gyorsan elmúlt, s az éremszerzés szempontjából nagyon fontos győzelmet arattunk – mondta a rendkívül gólerős Munoz.

A Nagy-Britannia-Mexikó találkozón – az esélyeknek megfelelően – hiába próbáltak ellenállni a mexikóiak, a britek sorra ütötték a gólokat, és végül nagy fölénnyel, 25-1-re nyertek. Peter Russell, az angolszász válogatott edzője már a szombati, magyarok elleni derbiről is beszélt nyilatkozatában. – A Mexikó elleni meccs nem sikerült olyan jól, mint szerettük volna. Örömhokit játszottunk, de az örömhoki közben kaptunk egy gólt, amit megsínylett kapusunk lelkivilága. A magyarok elleni találkozó nagyon izgalmas és érdekes lesz, megpróbáljuk megszorítani őket, de azt el kell ismerni, hogy ők a csoport favoritjai. Meglátjuk mi lesz… - mondta Peter Russell.

A hazaiak Kínával játszottak péntek este, s nem ütköztek nagyobb akadályba: már az első harmadban 6-1-es előnyt szereztek, szép és kombinatív játékkal. Somogyi 2, Kiss Dániel, Bartalis, Kiss Dávid és Popovics góljaira csak Ning Li részéről érkezett válasz, így hamar eldőlt a meccs sorsa. A folytatásban is magyarok akarata érvényesült, Somogyi duplázott, de gólt ütött Popovics, Szilágyi, Tóth Adrián, Hardi és Kiss Dávid is. Az utolsó felvonás 13-1-ről indult, a végeredmény pedig 20-1 lett (a harmadik harmad gólszerzői: Tóth A. 2, Németh, Pavuk, Hajós, Varga, Somogyi). A meccs egyébként egy látványos tömegbunyóval zárult, amelyet szintén a magyarok nyertek.
A vb szombati, utolsó napján Spanyolország Mexikóval (13 óra), Dél-Korea Kínával (20 óra) csap össze a Főnixben, a feljutásról döntő Magyarország-Nagy-Britannia rangadó pedig 16.30 órakor kezdődik. A belépés továbbra is ingyenes!

Háború és béke: telefonon tárgyalt Orbán és Zelenszkij
A kétoldalú konzultációkat folytatni fogják.