Az Újpest verve jó!

| 2010. 11. 01. | 15:25:20
Debrecen – Otthonában mért megsemmisítő vereséget az újpesti fiatalokra a Debreceni Hokiklub az OB I/B-s jégkorong bajnokság vasárnapi mérkőzésén.

Ahogy a Cívishír arról már korábban beszámolt a Debrecen erős fiatalításba kezdett az idén és korábban úgy tünt, hogy ennek esik áldozatául az egyik debreceni „öreg”, Molnár Zsolt is. A rutinos hátvéd akkor keserűen nyilatkozott a Cívishírnek mellőzése okairól. Nos örömmel számolhatunk be a jégkorong szerelmeseinek, hogy az ellentétek elsimulni látszanak, hiszen az Újpest juniorcsapata ellen már az ősdebreceni Molnár is a pályára lépett a DHK színeiben.

Már a mérkőzés elején tudatosították a debreceniek, hogy miért is érkeztek, hiszen 4 percnyi játék után már 4-0-ra vezettek György József tanítványai. Jellemző a fergeteges debreceni kezdésre, hogy a hazaika már 2 perc 52 másodpercnél kapust kényszerültek cserélni, de ez sem segített rajtuk, mert a fiatal Mokrai szinte azonnal felavatta a cserekapust is.

A második harmadban tovább folytatódott a debreceni henger és a harmad végén már 10-0 állt az eredményjelzőn a debreceniek javára. A záró harmadban újabb kettőt vágott a DHK, és az Újpest csak 12-0 után tudta megszerezni a becsületgólt. Ám, hogy zárás is kellemesen sikerüljön arról György József játékosedző gondoskodott, aki kétszer is betalált az újpesti kapuba, így a vége 14-1 lett. A DHK négy győzelemmel és imponáló gólaránnyal (39-5) továbbra is veretlenül vezeti a bajnokságot.

A debreceniek legközelebb november 7-én, vasárnap 18 óra 15 perctől a szerb Crvena Zvezda gárdáját fogadják a tócoskerti jégcsarnokban.

Jégkorong OB/I B. alapszakasz:

Újpesti TE – Debreceni HK 1-14 (0-4, 0-6, 1-4)
Újpest, 300 néző
vezette: Sós (Sándor, Deák)
DHK : Máthé – Szőcs, Kelemen, György J., György I., Barabás, Molnár, Nagy, Razov, Bálint, Hegedűs, Zeke, Mokrai, Túróczy, Könczei, Fábián, Szabó, Fucskó (kapus). Edző: György József
kiállítások: 24, illetve 38 perc
Gólszerzők: György J. 3, Barabás 2, György I. 2, Mokrai 2, Könczei, Szőcs, Bálint, Razov, Túróczy.

A mérkőzés jegyzőkönyve megtehinthető ide kattintva.

Marozsán kikapott, de 185 ezer dollárral gazdagodott
A szoboszlói teniszező a negyeddöntőben búcsúzott.
Hajdú-Biharban még mindig sok influenzás van
Hazánkban akut légúti fertőzés tüneteivel 207 900 ember keresett fel orvost.
Letették a logisztikai csarnok alapkövét Ebesen
A cégcsoport érdekeltségein keresztül már Debrecenben is jelen van. Zöld és lakosságbarát.
Tíz újabb Mercedes váltja a korábbi Volvókat Debrecenben
A számok alapján sokkal több 6-14 éves készül használni a közösségi közlekedést, mint az ingyenesség előtt.
Ingyenes jogosítvány – egy debreceni autósiskola szemével
Az új intézkedés a közlekedési kultúrán javíthat, de nem jelent jelentős kiadáscsökkenést.
Keresztje lett Biharkeresztesnek a sok iparűzési adó
Kopogtatnak újabb beruházók a kisvárosban, az ipari területre alkalmas hely azonban elfogyott.
Szőnyeget vennének a Hotel Lyciumba
Az Aquaticum Debrecen Kft. pályázata.
Pert nyert a Forbes a Hell cég ellen, azaz le lehet írni a milliárdos tulajdonosok nevét
2019-ben a személyiségi jogok megsértése miatt nyújtottak be keresetet a bíróságra.
Berettyóújfalu három iskolája is bemutatkozott a Kölcseyben
A főispán és a polgármester a szakképzés jelentőségét hangsúlyozta.
 Modern SPAR szupermarket nyílt Hajdúböszörményben
A több mint 100 millió forintos beruházással elkészült új SPAR szupermarket március 21-én nyitotta meg kapuit a vásárlók előtt Hajdúböszörményben. A Baltazár Dezső utca 8-16. szám alatti fejlesztés révén 20 fő foglalkoztatására teremtett lehetőséget a vállalat.